Wojciech Pelczar najszybszy w Tarnowskim Biegu Leliwitów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wojciech Pelczar najszybszy w Tarnowskim Biegu Leliwitów

W sobotę odbyła się dwudziesta ósma już edycja Tarnowskiego Biegu Leliwitów. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów wymyślona została przed laty przez znanego tarnowskiego trenera lekkoatletycznego Ryszarda Jasicza. Tegorocznym zwycięzcą biegu głównego został Wojciech Pelczar z Dobieszyna.

Uczestnicy biegu głównego – dziewięćdziesiąt troje startujących - czterokrotnie pokonywali w scenerii nocnej pętlę o długości 2.5 kilometra, wiodącą ulicami w centrum Tarnowa. Jako pierwszy linię mety osiągnął Wojciech Pelczar z Dobieszyna (GUKLA Bratkowice-Korzeniowski.pl) – 33.19 min. Drugie miejsce wywalczył Paweł Smędowski z Sękowej – 34.19 min, a na trzeciej pozycji bieg ukończył Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (Grupa Azoty Automatyka Tarnów) – 36.15 min. Za plecami tej trójki linię mety minął, zdecydowanie bardziej znany z występów na żużlowych torach, Mateusz Cierniak z Łęgu Tarnowskiego, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował 39.11 min. Piąte miejsce wywalczył Piotr Hyży z Tarnowca (Bonnie Clyde) – 39.40 min, a szóstą lokatę zajęła najszybsza z kobiet, Katarzyna Kmieć z Perły (KB Perła) - 39.43 min.

Rywalizacja w biegu na 2.5 kilometra zgromadziła na starcie osiemdziesiąt biegaczek i biegaczy. Zwycięsko wyszedł z niej Przemysław Kmiecik z Tarnowa (PTG Sokół Świat Pracy) - 8.29 min. Najszybszą spośród trzydziestu czterech kobiet okazała się natomiast Sara Drwal z Pleśnej – 10.09 min.

Pełne wyniki obu biegów dostępne są TUTAJ.