Wszystko dla gospodarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wszystko dla gospodarzy

Żużlowcy tarnowskiej Unii zdominowali rywalizację w rozegranych w sobotę na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach zawodach trzeciej rundy Nice Challenge. W turnieju par zwyciężyli Ernest Koza i Przemysław Konieczny, ten pierwszy triumfował także w kończącym zawody biegu indywidualnym.

Wszyscy startujący w sobotnich zawodach żużlowcy jeździli na dwuzaworowych silnikach Jawy o pojemności 500 centymetrów sześciennych. Na starcie turnieju stanęło pięć - składających się z seniora i juniora - par, rywalizujących systemem każdy z każdym. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Arkan Team, czyli duet Unii Tarnów, Ernest Koza – Przemysław Konieczny. Drugą lokatę zapewnił sobie Verdon Team (Karol Baran – Aleksander Grygolec), a trzecie miejsce zajął F.R.B. Stasiak Team (Stanisław Burza – Dawid Rempała). Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Ernest Koza, zwyciężając we wszystkich czterech wyścigach.

Senior „Jaskółek” triumfował również w finałowym biegu indywidualnym, w którym wystartowali obaj zawodnicy zwycięskiej pary oraz liderzy duetów sklasyfikowanych na miejscach drugim i trzecim. Drugie miejsce zajął w nim Stanisław Burza, a trzecie Przemysław Konieczny.

Zmagania zawodników startujących na maszynach o pojemności 250 centymetrów sześciennych zakończyły się sukcesem niepokonanego tego dnia wychowanka UKS Jaskółki Tarnów, Patryka Natera, który w pokonanym polu zostawił Lecha Chlebowskiego i Jana Rachubika.