Wygrał jedynie Metal - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrał jedynie Metal

Drugi październikowy weekend nie był udany dla naszych zespołów występujących w seniorskich ligach piłki nożnej. Po komplet punktów sięgnął tylko Metal Tarnów. Jeden punkt zdobyli piłkarze Tarnovii, pozostałe tarnowskie „jedenastki” schodziły z boiska pokonane.

Piłka do piłki nożnej

W dwunastej kolejce trzeciej ligi mężczyzn, Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z beniaminkiem, Świdniczanką Świdnik. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy po strzałach Michała Palucha (6 min) oraz Mateusza Pielacha (21 min) prowadzili 2-0. W 29 min kontaktową bramkę dla „Jaskółek” zdobył wprawdzie Piotr Łazarz, ale rywale odpowiedzieli na nią w 35 min trafieniem Mikołaja Nawrockiego. Po zmianie stron padła tylko jedna bramka. Zdobył ją w 50 min Piotr Łazarz, który wykorzystując rzut karny ustalił wynik na 3-2 (2-1) dla Świdniczanki. Na pięć kolejek przed zakończeniem rundy jesiennej nasz zespół klasyfikowany jest na dwunastej pozycji.

Punktów nie zdobyły także piłkarki TS Iskra Tarnów, które w wyjazdowym meczu „na szczycie” trzeciej ligi przegrały 0-2 (0-0) z UKS Wisła Kraków. Krakowianki objęły prowadzenie w 54 min po strzale Anny Płaszczyk. Ich wygraną przypieczętowała natomiast w 86 min Kinga Łatka. Po tej porażce „Iskierki” klasyfikowane są w tabeli na trzeciej pozycji.

W jedenastej kolejce piątej ligi najlepiej z naszych zespołów spisał się Metal Tarnów, pokonując u siebie 3-0 (0-0) Orła Dębno. Wynik otworzył w 59 min Igor Dubas. Ten sam zawodnik pięć minut później podwyższył prowadzenie „jedenastki” z ulicy Warsztatowej, a wygraną tarnowian przypieczętował w 86 min Damian Wolański. Zwycięstwo to pozwoliło Metalowi awansować na ósme miejsce.

Grająca również przed swoją publicznością Tarnovia, bezbramkowo zremisowała z Kolejarzem Stróże. Mimo straty punktów, tarnowianie zachowali drugą pozycję w tabeli.

Rezerwy Unii Tarnów w pojedynku zespołów z samego dołu tabeli nie sprostały natomiast Orkanowi Szczyrzyc przegrywając 2-3 (2-0). Pierwsza połowa absolutnie nie wskazywała na przegraną naszego zespołu, który po bramkach Olafa Kantora (10 min) i Filipa Szczurka (14 min) prowadził różnicą dwóch bramek. Po zmianie stron między słupki trafiali jednak już tylko gospodarze: w 67 min Piotr Czech, w 77 min Szczepan Dziadoń, a w 88 min Bartłomiej Limanówka. Porażka ta zepchnęła Unię II na przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli.

Występująca w klasie „A” Iskra Tarnów, w meczu rozegranym na boisku Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego nie sprostała Orłowi Lisia Góra, przegrywając aż 1-5 (0-4). Tarnowian „napoczął” już w 9 min Wojciech Taraszka. W samej końcówce pierwszej połowy gospodarze stracili natomiast kolejne trzy bramki: dwie po strzałach Artura Domagały (40 min oraz 45+2 min) i jedną po uderzeniu Dawida Szatki (42 min). Ten ostatni trafił także w 58 min, a honorową bramkę dla Iskry zdobył w 84 min – po niespełna dziesięciu minutach przebywania na boisku – Mariusz Tarasek. Iskra zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli.