Wygrali tylko juniorzy młodsi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrali tylko juniorzy młodsi

Zwycięstwo i dwie porażki tak przedstawia się bilans sobotnich występów młodzieżowych zespołów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów występujących w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Trenowana przez Tomasza Śmieszka „siódemka” juniorek młodszych Pałacu w pierwszym meczu rundy rewanżowej zmierzyła się w Nowym Sączu z tamtejszym UKS Dwójka.  Mecz rozpoczął się po myśli tarnowianek, które w 3 min po rzucie Oliwii Dziekan prowadziły 3-1. Trzy minuty później gospodynie doprowadziły do remisu 4-4, ale w 9 min po kolejnej akcji Oliwii Dziekan było 4-6. Jeszcze w 11 min po rzucie karnym Oliwii Baut, Pałac wygrywał 7-6. Po kwadransie gry na tablicy pojawił się jednak wynik 9-7 dla sądeczanek. Między 17 a 24 min miejscowe rzuciły pięć bramek nie tracąc żadnej, doprowadzając do wyniku 15-9. W końcówce pierwszej połowy tarnowianki odrobiły część strat, ale odsłona ta zakończyła się ich czterobramkową przegraną. W 35 min było już 21-13 dla ekipy z Nowego Sącza i w kolejnych minutach gospodynie cały czas utrzymywały bezpieczne prowadzenie. W 51 min ich przewaga osiągnęła nawet rozmiary dziesięciu bramek (31-21). Cztery minuty później było 31-26, a mecz zakończył się porażką Pałacu 28-35 (12-16).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Natalia Madejska, Emilia Wiatr – Aleksandra Pazdro 9, Oliwia Baut 7, Katarzyna Kucajda 7, Oliwia Dziekan 5, Aleksandra Hoim, Paulina Orzechowska, Martyna Rataj, Aleksandra Stach.

Nie powiodło się również drużynie młodziczek MKS PM PMEC Tarnów, która we własnej hali zmierzyła się z SPR II Olkusz. W początkowych minutach żadna z drużyn nie wypracowała sobie przewagi większej niż jednobramkowa. Dopiero w 16 min przyjezdne rzucając trzy bramki z rzędu wyszły na prowadzenie 7-5. Dwie minuty później olkuszanki prowadziły 8-6, trafienia Magdaleny Leśniak, Weroniki Gondek i Katarzyny Różyckiej, spowodowały jednak że w 21 min to Pałac wygrywał 9-8. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisowo. W 31 min po bramce Emilii Plebańczyk było 12-10 dla „siódemki” trenera Łukasza Szostaka, ale pięć minut później rywalki doprowadziły do remisu 13-13.  Do końca spotkania trwała już wyrównana walka, w której nieznacznie lepsze okazały się olkuszanki, zwyciężając 19-18 (9-9).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Nadia Buch – Katarzyna Różycka 6, Dagmara Biedroń 5, Magdalena Leśniak 3, Daria Baut 1, Martyna Dębowska 1, Weronika Gondek 1, Emilia Plebańczyk 1, Maja Gawlik, Anna Łądkiewicz.

Przed swoją publicznością zagrała w sobotę także ekipa juniorów młodszych Pałacu, której szkoleniowcem jest Marcin Janas. Początek meczu z Kusym Kraków miał podobny przebieg do konfrontacji młodziczek. W pierwszych minutach obie „siódemki” trafiały na przemian, potem trzy bramki z rzędu zdobyli tarnowianie i na tablicy pojawił się wynik 7-5 (siódmą bramkę dla Pałacu zdobył Bartosz Paw). Później znów nastąpił okres wyrównanej gry, w 26 min krakowianie doprowadzili jednak do remisu 11-11. Odpowiedź zawodników Pałacu była błyskawiczna i w 27 min po dwóch z rzędu trafieniach Igora Mroza było 14-11. Przed przerwą rywale zmniejszyli straty do dwóch „oczek”, a po pięciu minutach gry po przerwie wyrównali stan rywalizacji na 16-16. W 41 min było 18-18, ale kolejne minuty należały zdecydowanie do tarnowian. Efekt tego był taki, że w 52 min po kolejnych dwóch golach najskuteczniejszego na parkiecie Igora Mroza, MKS PM MPEC prowadził już 26-19. W końcówce goście ruszyli do odrabiania strat i udało im się zmniejszyć dystans do dwóch bramek. Mecz zakończył się bowiem wygraną Pałacu 28-26 (15-13).

MKS Pałac Młodzieży MPEC: Kacper Słowik, Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Igor Mróz 11, Bartosz Paw 6, Dominik Tulik 5, Szymon Porębski 3, Oskar Klamrzyński 2, Jakub Cieślak 1, Michał Łabno, Patryk Majcher, Przemysław Mądel, Dawid Sternal, Piotr Ślęczkowski, Konrad Wątroba.