Wygrali tylko młodzicy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrali tylko młodzicy

Ostatnie dni nie były zbyt udane dla zespołów z Tarnowa, występujących w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki. O zwycięstwo pokusili się jedynie młodzicy MUKS 1811 Unii Tarnów, z porażkami pogodzić musiały się natomiast zespoły kadetek „B” i dziewcząt MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz chłopców MUKS 1811 Unii Tarnów.

Kadetki „B” MKS Pałac Młodzieży Tarnów, w pierwszym po blisko trzyipółmiesięcznej przerwie spotkaniu o ligowe punkty, zmierzyły się wczoraj na wyjeździe z UKS Żak Nowy Sącz. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Pierwsza kwarta zakończyła się czteropunktową wygraną sądeczanek. W drugiej, zespół trenerki Debory Sajdak odrobił większość strat i do przerwy przegrywał tylko 32-33. W kolejnych dwóch kwartach nieznacznie lepsze okazały się sądeczanki i mecz zakończył się porażką Pałacu 55-59 (12-16, 20-17, 13-15, 10-11).

MKS PM: Gabriela Ramian 12, Gabriela Wajda 12, Katarzyna Śmiertka 11, Emilia Bartoszek 7, Barbara Śmiertka 7, Aleksandra Kopacz 4, Kaja Woźniak 2, Nikola Biernat, Karolina Korcyl, Sylwia Słowik, Wiktoria Zabawa.

Prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza ekipa młodzików MUKS 1811 Unii Tarnów w pełni wykorzystała atut własnego boiska, rewanżując się Oknoplast Koronie Kraków za porażkę z pierwszej rundy. W pierwszej kwarcie meczu rozgrywanego w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, gospodarze zagrali dobrze w ofensywie i skutecznie w ataku, co pozwoliło im na wypracowanie czternastopunktowej przewagi. W dwóch następnych kwartach krakowianie odrobili część strat i po trzydziestu minutach przegrywali tylko 55-61. Początek ostatniej kwarty był w wykonaniu naszych zawodników nieco nerwowy, seria skutecznych akcji w połowie tej części meczu pozwoliła jednak ekipie trenera Łukasza Stawarza na powiększenie dystansu. Ostatecznie tarnowianie wygrali 84-62 (22-8, 17-22, 22-25, 23-7).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Banach 23, Igor Michalski 17, Mateusz Baziak 14, Bartosz Opioła 8, Przemysław Gołąb 7, Maksymilian Sereda 7, Jakub Pierzchała 3, Eryk Styrkowiec 3, Szymon Skrzypek 2, Wojciech Gancarz 0, Jakub Kocan 0.

Mimo gry we własnej hali, kompletu punktów nie udało się zdobyć chłopcom MUKS 1811 Unii Tarnów. Pierwsza kwarta spotkania z AZS UJK Kielce zakończyła się dziesięciopunktową wygraną zespołu z Kielc. W drugiej i trzeciej „ćwiartce” wyższość kielczan nie była już tak wyraźna, ale po trzydziestu minutach podopieczni trenera Dominika Niemczury przegrywali 44-61. W końcowych dziesięciu minutach, gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Udało im się jednak to tylko częściowo i spotkanie zakończyło się porażką naszego zespołu 73-80 (11-21, 11-14, 22-26, 29-19).

MUKS 1811 Unia: Wojciech Gancarz 37, Mateusz Baziak 21, Hubert Bartkowski 5, Kacper Maziarz 4, Szymon Kubaka 4, Jakub Kocan 2, Nikodem Badełek 0, Jakub Karwat 0, Aleksander Krukar 0, Adam Nowakowski 0, Mikołaj Ochwat 0, Daniel Sikora 0.

Porażki doznały również koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, występujące w klasie dziewcząt. W spotkaniu rozgrywanym w hali przy ul. Gumniskiej podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka zmierzyły się z drugim zespołem MOSiR Bochnia. Po pierwszej kwarcie, przegranej przez tarnowianki różnicą dwóch punktów, druga „ćwiartka” zakończyła się pięciopunktową wygraną gospodyń, które do przerwy wygrywały 27-24. Po zmianie stron na boisku dominowały już jednak koszykarki z Bochni i spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 58-47 (11-9, 13-18, 15-8, 19-12).

MKS PM: Wiktoria Zabawa 21, Milena Cholewiak 8, Maja Buś 6, Natalia Turek 4, Weronika Bielawska 2, Roksana Rojek 2, Emilia Wawrzon 2, Julia Zięba 2, Emilia Barnaś 0, Maja Barnaś 0, Nikola Łazarz 0.