Wygrały tylko Metal i Iskra - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrały tylko Metal i Iskra

Trzeci majowy weekend nie był zbyt udany dla męskich zespołów z naszego miasta występujących w seniorskich ligach piłki nożnej. Mimo że większość z nich zagrała na swoich boiskach, komplet punktów zdobyły tylko Metal Tarnów oraz Iskra Tarnów.

Piłka do piłki nożnej

Unia Tarnów w spotkaniu trzydziestej pierwszej kolejki trzeciej ligi zmierzyła się u siebie z Czarnymi Połaniec. Początek meczu wskazywał na łatwą wygraną tarnowian, a bohaterem pierwszych minut był Szymon Mida. W 14 min przelobował on bramkarza gości, a pięć minut później wykorzystał podanie Jakuba Guta i Unia prowadziła 2-0. Kontaktową bramkę dla gości strzelił w 35 min Krystian Kardyś. W drugiej połowie trafiali już tylko piłkarze z Połańca. Do remisu doprowadził w 70 min Przemysław Maj, a w doliczonym czasie gry (90+3 min) trzecią bramkę dla Czarnych zdobył Igor Kierys. Tym samym Unia przegrała 2-3 (2-1) i na trzy kolejki przed końcem zajmuje czternaste miejsce, wyprzedzając plasujący się na pierwszej spadkowej pozycji KS Wiązownica tylko o dwa punkty.

Z trójki naszych piątoligowców najlepiej zaprezentował się Metal Tarnów, w domowym meczu pokonując 3-1 (1-1) Sandecję II Nowy Sącz. Początek meczu zapowiadał spore emocje. Na bramkę strzeloną w 4 min przez Edgara Pieńkusa, celnym strzałem odpowiedział trzy minuty później Damian Wolański.  W 51 min na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Igor Dubas, a wygraną zespołu z ulicy Warsztatowej przypieczętował w doliczonym czasie (90+3 min), wprowadzony na boisko w drugiej połowie Aleksander Wójcik. Po dwudziestu pięciu kolejkach Metal zajmuje w tabeli szóste miejsce.

Grająca również przed swoimi kibicami Tarnovia przegrała 0-3 (0-1) z Okocimskim Brzesko i zajmuje w tabeli dziewiątą lokatę. Jedyna do przerwy bramka padła w 16 min po strzale Dawida Lizaka. W 50 min na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Zuzia, a w 69 min trzeciego gola dla przyjezdnych zdobył Daniel Kaciczak.

Punktów w tej kolejce nie zdobyła także piątoligowa Unia II Tarnów, przegrywając na wyjeździe 0-3 (0-1) z GKS Drwinia. Gospodarze objęli prowadzenie w 33 min po strzale Mariusza Mazanka. Po zmianie stron dwukrotnie dał natomiast o sobie znać Uladzimir Karp. Na listę strzelców wpisał się on dwukrotnie – w 70 min oraz w 83 min z rzutu karnego. Mimo tej porażki rezerwy „Jaskółek” nadal zajmują dwunaste miejsce w tabeli.

W dwudziestej trzeciej kolejce klasy „A” Iskra Tarnów zmierzyła się na boisku w Lisiej Górze z Dunajcem Mikołajowice. Do przerwy, 2-0 prowadzili goście, a autorami bramek byli Daniel Brożek (15 min) oraz Łukasz Tadel (29 min). Druga połowa przebiegała już jednak pod dyktando piłkarzy z Tarnowa. Po uderzeniach Patryka Krawca (49 min) i Piotra Partyki (55 min) szybko doprowadzili oni do remisu. W 83 min bramkarza gości pokonał natomiast, wprowadzony na boisko niespełna dwadzieścia minut wcześniej Maksymilian Truchan i Iskra wygrała 3-2 (0-2). Zwycięstwo to pozwoliło tarnowianom na awans na ósme miejsce w tabeli.