Wygrana Iskierki, porażka Jedynki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana Iskierki, porażka Jedynki

Ze zmiennym szczęściem grały podczas weekendu nasze zespoły walczące o punkty w pierwszych ligach małopolskich siatkówki. Bilans ich wyjazdowych występów to wygrana męskiej drużyny Iskierki Krzyż Tarnów oraz porażka kobiecej ekipy UKS Jedynka Tarnów.

Zawodnicy Iskierki Krzyż Tarnów jechali na pojedynek z UKS Zalew Świnna Poręba w roli zdecydowanych faworytów. Gospodarze przegrali bowiem wszystkie jedenaście wcześniejszych meczów, wygrywając w nich zaledwie dwa sety. Na korzyść podopiecznych trenera Andrzeja Łosia przemawiał także wynik pierwszego w tym sezonie meczu obu drużyn, wygranego przez tarnowian 3-0 (choć nie bez kłopotów w pierwszym secie). Pierwsza partia sobotniego pojedynku zakończyła się jednak niespodziewaną wygraną UKS Zalew. Na szczęście były to dla naszych siatkarzy jedynie złe miłego początki. Pozostałe trzy sety rozstrzygnęli już na swoją korzyść, wygrywając cały mecz 3-1 (22-25, 25-22, 25-17, 15-19).

Siatkarki UKS Jedynka zmierzyły się z CKiS Maraton Krzeszowice, z którym na własnym parkiecie przegrały 0-3. Początek meczu należał do gospodyń, które dzień wcześniej w rozegranym awansem meczu pokonały na wyjeździe 3-0 Trefl Proximę II Kraków. Krzeszowiczanki prowadziły już 8-3, naszym zawodniczkom udało się jednak doprowadzić do remisu 17-17. Niestety, końcówka pierwszego seta znów należała do rywalek. Drugą partię podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby rozpoczęły od prowadzenia 7-1. W kolejnych fragmentach seta popełniły jednak zbyt wiele błędów, w efekcie których przegrały tę odsłonę. Najbardziej wyrównaną walkę obserwowali kibice w trzecim secie, zakończonym po walce na przewagi. Set ten również zakończył się jednak sukcesem siatkarek z Krzeszowic, które w całym spotkaniu triumfowały 3-0 (25-19, 25-21, 31-29).