Wygrana Iskierki, porażka Sokoła - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana Iskierki, porażka Sokoła

Rozpoczęła się rewanżowa runda spotkań w drugiej lidze małopolskiej w siatkówce mężczyzn. Nasze zespoły rozpoczęły ją od wygranej z Gorcami Nowy Targ (MUKS Iskierka Tarnów) i porażki po tie-breaku z MKS Ryglice (MUKS Sokół Gumniska Tarnów).

Prowadzona przez trenera Andrzeja Łosia drużyna MUKS Iskierki Tarnów (na zdjęciu) zmierzyła się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Gorcami Nowy Targ. Pierwszy set był popisem młodego zespołu z Tarnowa, który pozwolił przyjezdnym na zdobycie tylko siedmiu punktów. W drugim, dla odmiany na boisku przeważali nowotarżanie. W dwóch kolejnych odsłonach znów lepsi okazali się jednak gospodarze, zwyciężając w całym meczu 3-1 (25-7, 14-25, 25-21, 25-14). Wygrana ta pozwoliła tarnowianom na awans na drugie miejsce w tabeli grupy zachodniej.

- Przeciwnicy, dysponujący lepszymi od nas warunkami fizycznymi, przed spotkaniem odgrażali się, że zrewanżują się nam za porażkę z pierwszej rundy. Rozpoczęliśmy jednak mecz wręcz rewelacyjnie, a kluczem do naszego wysokiego zwycięstwa w pierwszym secie była świetna zagrywka. W drugim secie chłopcy wyraźnie pogubili się, potem wszystko wróciło jednak do normy. Po udanych zagrywkach, przeciwnicy oddawali nam piłki za darmo, a my wyprowadzaliśmy skuteczne kontry – podsumował występ swoich podopiecznych trener Andrzej Łoś.

MUKS Iskierka: Filip Babiec, Miłosz Tyrka, Grzegorz Rubacha, Michał Gawron, Jakub Kobis, Michał Kuczek, Mateusz Nowak, Wojciech Rubacha, Adrian Lachowicz, Maksymilian Janik, Piotr Zyguła, Karol Czarnecki, Nikodem Zacharek (libero), Gabriel Skrzypek (libero).

Niepokonany w tej części sezonu zespół MUKS Sokół Gumniska Tarnów zagrał na wyjeździe z MKS Ryglice. W pierwszym secie, ekipa grającego trenera Artura Kosarzyckiego prowadziła już 16-11. Gospodarze doprowadzili jednak do remisu, a w końcówce seta rozstrzygnęli rywalizację na swoją korzyść. Druga partia nie dostarczyła żadnych praktycznie emocji. Zakończyła się gładką wygraną miejscowych, którzy tym samym prowadzili już w meczu 2-0. W trzeciej partii tarnowianie popełnili o wiele mniej błędów własnych, co w połączeniu ze skuteczną zagrywką i skutecznym kończeniem akcji, przyniosło im pewną wygraną. W czwartej partii podobnie jak w pierwszej nasz zespół wypracował sobie kilkupunktową przewagę, ale gospodarze raz jeszcze doprowadzili do wyrównanej końcówki. Tym razem górą w niej byli jednak tarnowianie i o wyniku meczu decydować musiał tie-break. W nim do zmiany stron trwała walka punkt za punkt. Potem siatkarzom MUKS Sokół Gumniska przytrafiła się jednak seria błędów, konsekwencją której była porażka 2-3 (23-25, 14-25, 25-19, 27-25, 11-15). Nasza drużyna zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli grupy wschodniej, tracąc dwa punkty do mającego rozegrany o jeden mecz więcej Volleyteam LO Gromnik.

MUKS Sokół Gumniska: Maciej Kawa, Maciej Kiełtyka, Piotr Krasiński, Mateusz Ludwa, Dominik Masłoń, Bartłomiej Praszek, Bartosz Wajda, Mateusz Wajda. Kamil Fryszkowski, Norbert Zając, Artur Kosarzycki, Tomasz Soprych, Dawid Gębala (libero), Kacper Lazarowicz (libero).