Wygrana dzięki skutecznej grze w końcówce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana dzięki skutecznej grze w końcówce

W siedemnastej kolejce spotkań o punkty w trzeciej lidze, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zagrali na wyjeździe z STK Wikar Nowy Sącz. Dzięki skutecznej grze w czwartej kwarcie, tarnowianie wygrali ten pojedynek 74-62 (15-19, 11-8, 20-23, 28-12).

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów

Lepiej w niedzielne spotkanie weszli gospodarze, którzy w 2 min po dwóch rzutach Marcina Strzelca prowadzili 7-2, a dwie minuty później 10-5. Dwa trafienia Jacka Sulowskiego oraz rzut wolny Dawida Łazarza, pozwoliły tarnowianom na doprowadzenie w 6 min do remisu 10-10, ale w 9 min sądeczanie znów byli lepsi o pięć punktów (15-10). Trzypunktowy rzut Pawła Zaczkiewicza zmniejszył straty naszej drużyny do dwóch punktów, ostatecznie po pierwszej kwarcie STK Wikar prowadził różnicą czterech „oczek”.

Do miejscowych należał również początek drugiej kwarty. W 15 min po pięciu z rzędu punktach grającego trenera Maksymiliana Sławeckiego jego zespół wygrywał 26-15. Dalsze minuty tej odsłony należały jednak zdecydowanie do koszykarzy MUKS 1811 Unii. W 28 min trafił Dawid Szewczyk i tarnowianie ponownie przegrywali tylko czterema punktami (22-26). W odpowiedzi na rzut wolny Tomasza Obrzuta, dwa punkty zdobył natomiast Jacek Sulowski, nie pomylił się również stojący na linii rzutów wolnych grający szkoleniowiec MUKS 1811 Unii Dominik Niemczura i do przerwy jego zespół miał tylko punkt straty (26-27).

W pierwszych fragmentach po zmianie stron znów skuteczniejsi byli sądeczanie, w 22 min po akcji Marcina Strzelca prowadzili 35-28. Trzy minuty później dzięki punktom duetu Jacek Sulowski – Dawid Łazarz było jednak 38-38. W 37 min sądeczanie prowadzili 43-41, a dwie minuty później po trafieniu Jakuba Zarzeki ich przewaga osiągnęła rozmiary dziewięciu punktów (50-41). W końcówce tej części meczu trafił jednak Dawid Szewczyk, a zza linii 6.75 przymierzył Jacek Sulowski i przed ostatnią kwartą nasz zespół przegrywał jedynie 46-50.

Następne trzy punkty Jacka Sulowskiego oraz wykorzystane przez Andrzeja Schabowskiego rzuty wolne, spowodowały, że po minucie gry w czwartej kwarcie, to tarnowianie prowadzili 51-50. Kolejny fragment przyniósł grę kosz za kosz i w 34 min było 56-54. Rzut za trzy punkty Andrzeja Schabowskiego wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 57-56, a w 39 min po rzutach wolnych Dawida Szewczyka, tarnowianie wygrywali już 70-58. Wygraną naszej drużyny przypieczętowała „trójka” Dawida Łazarza.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 23 (2x3), Dawid Szewczyk 13, Paweł Zaczkiewicz 12 (2x3), Dawid Łazarz 10 (1x3), Andrzej Schabowski 8 (1x3), Dominik Niemczura 3, Daniel Stawarski 3 (1x3), Michał Moskal 2, Piotr Badełek 0, Adrian Boduch 0.