Wygrana i porażka juniorów starszych, zwycięski debiut młodzików - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana i porażka juniorów starszych, zwycięski debiut młodzików

Dwa zwycięstwa i przegrana po dogrywce - tak przedstawia się bilans weekendowych występów młodzieżowych drużyn MUKS 1811 Unii Tarnów, występujących w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki.

Drużyna juniorów starszych MUKS 1811 Unii Tarnów

Trenowana przez Łukasza Stawarza drużyna juniorów starszych, w meczu czwartej kolejki zmierzyła się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Cracovią 1906 Szkoła Gortata Kraków. Przez cały mecz na boisku trwała wyrównana walka. Po pierwszej kwarcie czterema punktami prowadzili gospodarze. Kolejne dwie odsłony zakończyły się jednopunktowymi wygranymi: druga – gospodarzy, trzecia – gości i po trzydziestu minutach, ekipa MUKS 1811 Unii wygrywała 82-78. W końcowych dziesięciu minutach krakowianie odrobili te straty – w samej końcówce nasz zespół mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale równo z końcową syreną piłka wypadła z kosza gości - i w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 103-103. W dogrywce skuteczniejsi okazali się przyjezdni, zwyciężając 119-113 (16-20, 34-33, 28-29, 25-21, 16-10).

Dzień później tarnowianie zagrali w swojej hali z STK Wikar Nowy Sącz. Goście prowadzili tylko raz, na samym początku spotkania na tablicy pojawił się korzystny dla nich wynik 3-0. Potem gra toczyła się już pod dyktando zespołu trenera Łukasza Stawarza. Po pierwszej kwarcie tarnowianie mieli już dwa razy więcej punktów od rywali, a do przerwy prowadzili 41-25. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze wygrali drugą połowę różnicą osiemnastu punktów, zwyciężając w końcowym rozrachunku 94-60 (14-7, 27-18, 28-20, 25-15).

MUKS 1811 Unia: Andrzej Schabowski 37 i 19, Sebastian Szabaciuk 19 i -, Adrian Boduch 11 i 16, Michał Moskal 11 i -, Igor Michalski 9 i 15, Mikołaj Liszka 8 i 5, Michał Walnik 8 i 5, Mateusz Pochroń 6 i 16, Mikołaj Wróbel 4 i 9, Jakub Więckowski 0 i 7, Igor Tomasiewicz 0 i 0, Adrian Szumlański 0 i -, Szymon Skrzypek – i 2.

***

Drużyna kadetów MUKS 1811 Unii, której szkoleniowcem jest Dominik Niemczura, w inauguracyjnym meczu zmierzyła się na wyjeździe z MKS Bank Spółdzielczy Limanowa. Tarnowianie, mimo że zagrali bardzo słabo w obronie i nieskutecznie w ataku, po dziesięciu minutach prowadzili różnicą siedmiu punktów. W drugiej części spotkania, gospodarze z nawiązką odrobili jednak straty i na przerwę zeszli przy korzystnym dla siebie rezultacie 36-33. Po trzeciej kwarcie prowadzenie zespołu z Limanowej wzrosło do pięciu punktów (54-49). W końcowych dziesięciu minutach koszykarze z Tarnowa znacznie poprawili grę zarówno w ofensywie, jak i w defensywie, dzięki czemu rozpoczęli sezon od zwycięstwa 71-69 (22-15, 11-21, 16-18, 22-15).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 24, Wojciech Gancarz 20, Szymon Kubaka 14, Hubert Bartkowski 5, Adam Nowakowski 4, Filip Kawa 2, Mikołaj Ochwat 2, Nikodem Badełek 0, Jakub Kocan 0, Kacper Maziarz 0, Daniel Sikora 0, Adam Wódka 0.