Wygrana i porażka piłkarek ręcznych Pałacu

Dwa mecze w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie rozegrały podczas weekendu, prowadzone przez trenerkę Martę Świątek-Węc młode piłkarki ręczne MKS Pałac Młodzieży. Juniorki pewnie pokonały UKS Krakowiak 85 Kraków, juniorki młodsze, mimo wyrównanej gry do przerwy, wysoko przegrały natomiast z SPR I Olkusz.

Juniorki młodsze (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W drugim meczu rewanżowej rundy ligi juniorek, tarnowianki zmierzyły się z zamykającym tabelę UKS Krakowiak 85 Kraków. Początek spotkania należał do krakowianek, które w 7 min po trzecim już tego dnia trafieniu Julii Herman, wygrywały 4-1. W 15 min Aleksandra Leśniak wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie 6-5, a w 26 min po siedmiu z rzędu trafieniach naszej drużyny – trzy z nich były dziełem Oliwii Hołdy, dwa ostatnie Julii Kasprzykowskiej – na tablicy pojawił się wynik 13-6. Pierwsza połowa zakończyła się ośmiobramkową przewagą Pałacu.

W 35 min wzrosła ona do dziesięciu „oczek” (18-8). Cztery minuty później było wprawdzie 18-11, ale w 46 min po dwóch z rzędu trafieniach Martyny Adamczyk, tarnowianki wygrywały 24-11. W 52 min Julia Leśniak doprowadziła do stanu 28-13, ostatecznie podopieczne trenerki Marty Świątek-Węc zwyciężyły 31-16 (15-7). Warto dodać, że krakowianki przyjechały do Tarnowa w siedmioosobowym zaledwie składzie. Po siedmiu kolejkach tarnowianki zajmują czwarte miejsce w tabeli.

MKS Pałac Młodzieży: Nadia Buch – Oliwia Hołda 8, Martyna Adamczyk 7, Aleksandra Leśniak 3, Magdalena Leśniak 3, Julia Iwaniec 2, Gabriela Janas 2, Julia Kasprzykowska 2, Weronika Klich 2, Julia Leśniak 2, Weronika Gondek, Patrycja Wentrych.

***

Gorzej powiodło się juniorkom młodszym Pałacu, których rywalem była pierwsza „siódemka” SPR Olkusz. W początkowych minutach częściej na prowadzeniu były gospodynie, ale dopiero w 10 min tarnowiankom udało się uzyskać dwubramkową przewagę (6-4 po rzucie Oliwii Hołdy). Trzy minuty później było 8-6, ale w 16 min 9-8 prowadziły olkuszanki. Kolejne minuty również należały do przyjezdnych, które w 22 min po dwóch rzutach bardzo tego dnia skutecznej – 14 bramek – Nikoli Sołościuk wygrywały już 13-10. Tarnowiankom szybko udało się wprawdzie zmniejszyć straty do jednej bramki, ale do przerwy przegrywały 15-17.

Początek drugiej połowy również nie wskazywał na tak wysoką porażkę naszej drużyny. Wręcz przeciwnie, w 32 min po dwóch trafieniach Aleksandry Leśniak było 17-17. Olkuszanki szybko wypracowały sobie jednak trzybramkową przewagę (20-17 w 35 min), a w 39 min wygrywały 24-19. Jeszcze w 46 min tarnowianki przegrywały tylko 24-29. Kolejny fragment spotkania należał jednak zdecydowanie do przyjezdnych i w 57 min zespół z Olkusza prowadził 41-25. Bramki zdobyte w ostatniej minucie przez Julię Leśniak i Patrycję Wentrych zmniejszyły tylko rozmiary porażki Pałacu, który przegrał 27-41 (15-17).

MKS Pałac Młodzieży: Julia Leśniak 5, Julia Kasprzykowska 4, Aleksandra Leśniak 4, Oliwia Hołda 3, Gabriela Janas 3, Martyna Adamczyk 2, Patrycja Wentrych 1, Nikola Czupryna, Maria Frączek, Gabriela Kuling, Liliana Tai.

(sm)

fot. fb MKS Pałac Młodzieży Tarnów - piłka ręczna dziewcząt i chłopców