Wygrana i porażka w Łodzi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana i porażka w Łodzi

Dwa mecze mają już za sobą piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży Tarnów, rywalizujący w odbywającym się w Łodzi ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Bilans tych występów to zwycięstwo i porażka.

Juniorzy młodsi MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W czwartek, podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego zmierzyli się z Vive I Kielce. Początek meczu należał do kielczan, którzy po dwóch trafieniach Radosława Wasiaka i bramce Bartosza Szemraja, w 5 min prowadzili 3-0. Trzy minuty później dzięki dwóm bramkowym akcjom Konrada Wątroby na tablicy pojawił się rezultat 4-4, ale w 11 min tarnowianie przegrywali 5-8. W 19 min Pałac Konrad Wątroba zmniejszył straty Pałacu do jednej bramki (10-11), a w 28 min nasz zespół przegrywał tylko 13-14. Końcówka pierwszej połowy znów przebiegał jednak pod dyktando „siódemki” z Kielc, która do przerwy prowadziła różnicą czterech trafień.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej bramki Vive I, ale w 40 min Pałac przegrywał tylko 19-21. Kolejny fragment spotkania tarnowianie przegrali jednak 0-8 i w 48 min kielczanie prowadzili 29-19. Trwającą blisko dziesięć minut strzelecką niemoc naszej drużyny przełamał dopiero Jakub Kociuba, a chwilę później (50 min) Konrad Wątroba zmniejszył straty MKS PM do ośmiu bramek (21-29). W 54 min przeciwnicy prowadzili jednak 33-22, aby zwyciężyć 37-26 (17-13).

MKS Pałac Młodzieży: Michał Zarzycki, Szymon Gorzkowicz – Jakub Kociuba 8, Konrad Wątroba 8, Korneliusz Małek 3, Kacper Bień 2, Łukasz Mądel 2, Marcin Gorzkowicz 1, Maciej Gwóźdź 1, Klaudiusz Kasprzyk 1, Dominik Jac 0, Sebastian Kula 0, Michał Mucha 0, Maciej Woliński 0.

W dzisiejszym meczu, tarnowianie pokonali 40-31 (21-14) AZS-AWF Warszawa. Po dwóch dniach w tabeli prowadzi UKS Anilana I Łódź – 6 pkt. przed Vive I Kielce – 3 pkt., MKS Pałac Młodzieży – 3 pkt. i AZS AWF Warszawa – 0 pkt. O awansie do finału zadecydują jutrzejsze spotkania, w których Vive I Kielce zagra z AZS AWF Warszawa (godz. 10), a UKS Anilana I Łódź z MKS Pałac Młodzieży Tarnów (godz. 12).