Wygrana juniorów, porażka kadetów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana juniorów, porażka kadetów

Ze zmiennym szczęściem walczyły w ostatnich dniach młodzieżowe zespoły MUKS 1811 Unii Tarnów, rywalizujące w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki.

Kadeci MUKS 1811 Unii Tarnów

We wtorek, prowadzona przez trenera Dominika Niemczurę drużyna kadetów MUKS 1811 Unii (na zdjęciu) zmierzyła się w Kielcach z tamtejszym AZS UJK. Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania z identycznym dorobkiem: trzech zwycięstw i porażki. W hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego lepsi okazali się kielczanie. W pierwszej kwarcie gospodarze wypracowali sobie siedmiopunktową przewagę. W drugiej dołożyli do tego kolejne pięć „oczek” i do przerwy prowadzili 60-48. Po trzydziestu minutach utrzymywała się dwunastopunktowa przewaga zespołu z Kielc (82-70). W ostatniej kwarcie koszykarze ze stolicy województwa świętokrzyskiego znów zdobyli natomiast o siedem punktów więcej od naszego zespołu, zwyciężając 106-87 (30-23, 30-25, 22-22, 24-17).

MUKS 1811 Unia: Wojciech Gancarz 31, Mateusz Baziak 30, Szymon Kubaka 7, Hubert Bartkowski 4, Daniel Sikora 4, Kacper Maziarz 3, Adam Nowakowski 3, Nikodem Badełek 2, Filip Kawa 2, Mikołaj Ochwat 1, Aleksander Krukar 0, Krzysztof Rachwał 0.

Po czwarte w tym sezonie zwycięstwo sięgnęła natomiast wczoraj trenowana przez Łukasza Stawarza ekipa juniorów starszych tarnowskiego klubu, która w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach podejmowała krakowską Wisłę. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Każda z trzech pierwszych kwart zakończyła się trzypunktową przewagą MUKS 1811 Unii, która po trzydziestu minutach wygrywała 75-66. Ostatnia odsłona przyniosła natomiast nieznaczną wygraną zespołu z Krakowa. Wiślacy nie byli jednak w stanie zniwelować strat poniesionych w trzech pierwszych „ćwiartkach” i mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 95-87 (26-23, 27-24, 22-19, 20-21).

MUKS 1811 Unia: Michał Moskal 32, Andrzej Schabowski 28, Adrian Boduch 12, Mikołaj Ciesielski 12, Igor Michalski 6, Mikołaj Wróbel 5, Mateusz Pochroń 0, Igor Tomasiewicz 0, Michał Walnik 0, Jakub Więckowski 0.