Wygrana na inaugurację - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana na inaugurację

Piłkarze tarnowskiej Unii zwycięsko zainaugurowali rozgrywki rundy rewanżowej III ligi. Po emocjonującym spotkaniu pokonali plasującą się na trzecim miejsce w lidze drużynę Granatu Skarżysko-Kamienna 1-0 i obecnie zajmują 11 lokatę w tabeli.

Podopieczni Daniela Bartkowskiego po rzucie karnym podyktowanym w 4 minucie spotkania mogli szybko objąć prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został, debiutujący w barwach "jaskółek", 20-letni Adrian Chłoń. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Łukasz Popiela, a na pierwszą i jedyną bramkę w meczu tarnowscy kibice musieli czekać do 59 minuty, kiedy to po kolejnym faulu na Filipie Wójciku, arbiter główny odgwizdał "jedenastkę". Tym razem do piłki podszedł 18-letni Krzysztof Ropski, którego strzał obronił Michalski, jednak dobitka napastnika Unii była już skuteczna. Po zwycięstwie nad drużyną ze Skarżyska-Kamiennej tarnowianie awansowali na 11. miejsce w ligowej tabeli. Od momentu oficjalnego przejęcia drużyny przez trenera Daniela Bartkowskiego, tarnowianie wygrali pięć pojedynków.