Wygrana na koniec ligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana na koniec ligi

W ostatniej kolejce spotkań małopolsko-świętokrzyskiej grupy drugiej ligi Polskiej Ligi Futsalu, Unia Tarnów zmierzyła się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z UKS FA Futsal Pińczów. Tarnowianie wygrali 8-3 (4-1), kończąc rozgrywki z dorobkiem ośmiu zwycięstw, remisu i porażki.

Wynik niedzielnego pojedynku otworzył w 8 min Adrian Pasek. Sześć minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie „Jaskółek”. W 16 min kontaktową bramkę dla ekipy z Pińczowa zdobył Grzegorz Toboła. Kilkanaście sekund później dwubramkowe prowadzenie Unii przywrócił Jacek Malisz, a wynik do przerwy ustalił w 20 min Konrad Fryś, pokonując bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego.

W 22 min po kolejnym trafieniu Konrada Frysia było 5-1. Trzy minuty później po raz drugi tego dnia trafił Grzegorz Toboła i przyjezdni zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem. Nie przyniosło im to jednak trzeciego trafienia, w 32 min Bartłomiej Frąc trafił natomiast z własnej połowy do pustej bramki i nasz zespół prowadził 6-2. W końcowych minutach padły jeszcze trzy bramki. W 34 min na listę strzelców wpisał się Kamil Tyrka, dwie minuty później hat-trick zaliczył Grzegorz Toboła, a w 38 min rezultat ustalił grający trener Unii, Kamil Pawlak.

Unia: Oskar Kwiek, Dominik Strzelecki – Konrad Fryś 2, Adrian Pasek 2, Bartłomiej Frąc 1, Jacek Malisz 1, Kamil Pawlak 1, Kamil Tyrka 1, Kacper Ostrowski.

W innych meczu: BSF Busko Zdrój - GKS Ekom Invex Remedium II Nowiny 3-5.

Klasyfikacja po dziesięciu kolejkach: 1. Unia Tarnów – 25 pkt., 2. AZS UEK Kraków – 19 pkt. (w ośmiu meczach), 3. UKS FA Futsal Pińczów – 14 pkt., 4. GKS Ekom Invex Remedium II Nowiny – 9 pkt. (w dziewięciu meczach), 5. BSF Busko-Zdrój – 9 pkt., 6. Sparta Spytkowice – 4 pkt. (w dziewięciu meczach).

O tym czy w barażach o pierwszą ligę Polskiej Ligi Futsalu zagra Unia Tarnów czy AZS UEK Kraków zadecydują wyniki dwóch zaległych wyjazdowych spotkań ekipy „akademików” (z GKS Ekom Invex Remedium II Nowiny oraz ze Spartą Spytkowice). W przypadku dwóch zwycięstw krakowianie zrównają się punktami z Unią i to oni zajmą pierwsze miejsce w tabeli. Przy równej liczbie punktów o kolejności decydują bowiem wyniki bezpośrednich spotkań, a AZS UEK przegrał u siebie 3-5, aby w Tarnowie wygrać 6-2.