Wygrana na koniec sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana na koniec sezonu

Ostatni mecz w sezonie rozegrali wczoraj, występujący w grupie mistrzowskiej czwartej grupy drugiej ligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR II Tarnów. W zaległym wyjazdowym pojedynku dwudziestej kolejki, podopieczni trenera Marcina Janasa pokonali SMS ZPRP III Kielce 36-30 (19-14), kończąc rozgrywki na szóstej pozycji.

Mecz drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR II Tarnów - SMS ZPRP III Kielce

Spotkanie rozpoczęło się od bramki Dominika Szczęsnego, ale w 5 min po rzucie Korneliusza Małka nasz zespół prowadził 3-1. Minutę później gospodarze zmniejszyli straty do jednego trafienia (3-4), ale w 7 min Kacper Bednarz doprowadził do stanu 6-3 dla Grupy Azoty SPR II. Kolejny fragment spotkania przebiegał pod dyktando kielczan, którzy w 12 min po akcji Kuby Wleklaka wygrywali 7-6. Po kwadransie gry było jeszcze 9-8 dla miejscowych, bramkowe akcje Mateusza Hoima i Szymona Wajdy spowodowały jednak, że w 18 min było 12-9 dla „siódemki” trenera Marcina Janasa. Trzy minuty później Korneliusz Małek powiększył przewagę Grupy Azoty SPR II Tarnów do czterech trafień (14-10). Dalsze fragmenty spotkania przyniosły grę bramka za bramkę i na minutę przed końcem pierwszej połowy notowano rezultat 14-17. Dwa gole zdobyte w ostatniej minucie tej części gry przez Mateusza Hoima pozwoliły tarnowianom na zejście do szatni z pięciobramkową przewagą.

Do graczy drugiej drużyny Grupy Azoty SPR należał również początek drugiej połowy. W 34 min po rzucie Patryka Kwarcińskiego nasz zespół prowadził już 23-15. Siedem minut później kielczanie doprowadzili co prawda do rezultatu 21-27, ale w 47 min po dwóch bramkach Mateusza Hoima oraz rzutach Jakuba Kociuby i Patryka Kwarcińskiego, przegrywali 21-31. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego i na pięć minut przed końcem na tablicy pojawił się rezultat 27-33. Bramkowe akcje Kacpra Tumana i Klaudiusza Kasprzyka pozwoliły „siódemce” z Tarnowa na powiększenie przewagi do ośmiu bramek (35-27), ostatecznie zespół trenera Marcina Janasa wygrał różnicą sześciu „oczek”.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz, Oskar Hołda – Mateusz Hoim 8, Patryk Kwarciński 6, Szymon Wajda 6, Jakub Kociuba 5, Jakub Sikora 4, Kacper Bednarz 2, Klaudiusz Kasprzyk 2, Korneliusz Małek 2, Kacper Tuman 1, Jakub Pogonowski, Igor Tarczoń, Kacper Zając.