Wygrana na początek drugiej fazy rozgrywek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana na początek drugiej fazy rozgrywek

Rozpoczęła się druga faza rozgrywek drugiej ligi koszykówki kobiet region południe. W pierwszym meczu finału „B”, MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się w hali przy ul. Gumniskiej z zespołem ISWJ Wisła, który podobnie jak Pałac zakończył rozgrywki grupowe na piątej pozycji. Spotkanie zakończyło się wygraną Pałacu 92-87 (26-16, 19-24, 29-29, 18-18).

Początkowe minuty wskazywały na bezproblemowe zwycięstwo podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka, które w 5 min po rzucie Kornelii Jaworskiej prowadziły 12-0. Serię tarnowianek przerwała Beata Szarzec, ale 7 min po rzucie wolnym Kingi Jaworskiej było 16-2. Minutę później Pałac wygrywał jeszcze 20-6, w końcówce pierwszej kwarty, dzięki skutecznej grze Justyny Pilch, wiślanki zmniejszyły jednak straty do dziesięciu punktów.

W 13 min po czterech z rzędu punktach Patrycji Rogalskiej, na tablicy pojawił się wynik 32-20, a minutę później ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadziła 34-21. Kolejne fragmenty spotkania przebiegały jednak pod dyktando zespołu z Wisły, który do Tarnowa przyjechał w sześcioosobowym zaledwie składzie. Przyjezdne zdobyły dziewięć punktów z rzędu i w 16 min po trafieniu z linii rzutów wolnych Justyny Brańki, przegrywały tylko 30-34. Dwie minuty później Debora Sajdak powiększyła prowadzenie MKS PM do dziewięciu punktów (39-30), trzy trafienia koszykarek z Wisły zza linii 6.25 spowodowały jednak, że chwilę przed końcem pierwszej połowy było 43-40. Ostatecznie, po rzucie Kornelii Jaworskiej, do przerwy podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadziły różnicą pięciu „oczek”.

W 21 min po „trójce” Pauliny Liszki i rzucie Patrycji Rogalskiej, na tablicy pojawił się wynik 50-40, a dwie minuty później dzięki siedmiu z rzędu punktach Debory Sajdak, Pałac prowadził 59-46. Jeszcze w 25 min podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrywały 64-53, minutę później ich prowadzenie zmalało jednak do sześciu punktów (64-58). Trafienia Pauliny Liszki oraz Emilii Bartoszek (pierwsze punkty w lidze) pozwoliły tarnowiankom na powiększenie dzielącego oba zespoły dystansu do dziesięciu „oczek” (71-61), ale przed ostatnią kwartą Pałac prowadził tylko 74-69.

W 36 min po trafieniu Patrycji Rogalskiej było 81-74, dwie minuty później Beata Szarzec zmniejszyła jednak straty przyjezdnych do dwóch zaledwie punktów (83-81). W tym momencie dała o sobie znać Magdalena Maksymowicz. Dwa jej rzuty (za trzy i za dwa punkty), spowodowały, że na minutę przed końcem spotkania Pałac prowadził 88-81. Po trzech celnych rzutach wolnych Justyny Pilch zrobiło się jeszcze 90-87, ale dwa trafienia z linii rzutów wolnych kapitan tarnowskiej drużyny, Pauliny Liszki, przypieczętowały wygraną MKS Pałac Młodzieży.

MKS PM: Patrycja Rogalska 29 (2x3), Paulina Liszka 21 (2x3), Debora Sajdak 16, Kornelia Jaworska 11 (1x3), Magdalena Maksymowicz 7 (1x3), Gabriela Ramian 4, Emilia Bartoszek 2, Kinga Jaworska 2, Martyna Kolbusz 0.