Wygrana na początek rundy rewanżowej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana na początek rundy rewanżowej

W meczu inaugurującym rewanżową rundę zasadniczej fazy rozgrywek drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, prowadzona przez trenera Marcina Janasa „siódemka” Grupy Azoty SPR II Tarnów, wygrała na swoim boisku 32-31 (15-13) z AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce.

Pierwsze fragmenty spotkania rozgrywanego w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 przebiegały pod dyktando gości. W 5 min po akcji Patryka Mazura kielczanie prowadzili 4-2. Dwa trafienia Igora Mroza oraz bramka Oskara Klamrzyńskiego, spowodowały jednak, że w 8 min to „siódemka” z Tarnowa wygrywała 5-4. W 13 min kielczanie odzyskali prowadzenie, po rzucie Szymona Żaby-Żabińskiego notowano bowiem rezultat 6-7. Nie cieszyli się nim jednak zbyt długo, trzy minuty później Jakub Sikora doprowadził bowiem do stanu 9-7. W 21 min po kolejnym jego trafieniu było 12-9. Goście zmniejszyli straty do jednej bramki (14-13 w 29 min), po rzucie karnym wykorzystanym w 30 min przez Igora Mroza, do przerwy tarnowianie prowadzili jednak różnicą dwóch bramek.

Druga część meczu rozpoczęła się od trafień Jakuba Sikory oraz Mateusza Hoima i w 32 min było 17-13. W kolejnych minutach oba zespoły trafiały na przemian, stąd też w 38 min notowano wynik 20-16. Dwie minuty później było wprawdzie 20-18, ale trafienia Jakuba Sikory i Oskara Klamrzyńskiego przywróciły czterobramkowe prowadzenie Grupy Azoty SPR II (22-18 w 42 min). Kolejna wymiana celnych rzutów spowodowała, że na sześć minut przed końcem tarnowianie prowadzili 29-25. W 56 min ich przewaga stopniała do jednego zaledwie trafienia (29-28), ale na więcej kielczan tego dnia nie było stać. Do końca meczu odpowiadali wprawdzie celnymi strzałami na bramki gospodarzy, efekt tego był jednak taki, że mecz zakończył się jednobramkową wygraną ekipy trenera Marcina Janasa.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Igor Mróz 12, Jakub Sikora 8, Oskar Klamrzyński 5, Szymon Wajda 5, Kacper Bednarz 1, Mateusz Hoim 1, Patryk Kwarciński, Korneliusz Małek, Konrad Wątroba.