Wygrana na wagę drugiego miejsca w grupie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana na wagę drugiego miejsca w grupie

W meczu kończącym zasadniczą rundę spotkań w czwartej grupie drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, druga drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów pokonała na wyjeździe 28-25 (13-13) HLB Buskowiankę Zdrój. Stawką tego spotkania było drugie miejsce w końcowej klasyfikacji grupy „B”, lokata ta przypadła więc w udziale podopiecznym trenera Marcina Janasa.

Mecz II ligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR II Tarnów - HLB Buskowianka Busko-Zdrój

Sobotni pojedynek rozpoczął się bardzo dobrze dla tarnowian, którzy w 2 min po rzutach Jakuba Sikory i Szymona Wajdy prowadzili 2-0. Dwie minuty później było 1-3, ale w 6 min na tablicy pojawił się rezultat 3-3. Kolejne minuty przebiegały pod znakiem gry bramka za bramkę, stąd też w 13 min notowano rezultat 7-7. W 16 min, po kolejnych trafieniach duetu Jakub Sikora – Szymon Wajda było wprawdzie 9-7 dla Grupy Azoty SPR II, gospodarze szybko zniwelowali jednak tę przewagę i w 18 min Michał Żarnowski doprowadził do remisu 9-9. Gdy w 24 min Kacper Tuman wyprowadził „siódemkę” z Tarnowa na prowadzenie 12-9, wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się zwycięstwem ekipy trenera Marcina Janasa. Ostatnie pięć minut tej odsłony gospodarze wygrali jednak 3-0 i na przerwę oba zespoły zeszły przy stanie 13-13.

W 35 min po drugiej po przerwie bramce Dariusza Kubisztala było 15-15. W kolejnym fragmencie spotkania więcej z gry mieli jednak tarnowianie. W 36 min po rzucie Patryka Kwarcińskiego prowadzili oni 17-15, a cztery minuty później po kolejnej bramkowej akcji tego zawodnika prowadzenie Grupy Azoty SPR wzrosło do trzech bramek (20-17). Potem bardzo długo obie „siódemki” trafiały między słupki na przemian – w 55 min miejscowi mogli zmniejszyć straty do jednej bramki, ale Michał Żarnowski nie wykorzystał rzutu karnego – i w 57 min było 23-26. Chwilę później, po akcji Kacpra Bednarza nasz zespół osiągnął największą tego dnia przewagę czterech „oczek” (27-23), aby ostatecznie wygrać różnicą trzech bramek.

Grupa Azoty SPR II: Olaf Drajewicz – Jakub Sikora 6, Igor Mróz 5, Szymon Wajda 5, Oskar Klamrzyński 4, Patryk Kwarciński 3, Kacper Bednarz 2, Kacper Tuman 2, Przemysław Mądel 1, Igor Tarczoń, Przemysław Zając.

***

Tarnowian czeka teraz rywalizacja w finale „A” (o miejsca 1-8). Oprócz Grupy Azoty SPR II wystąpią w nim zespoły: AZS AGH Kraków, ASPR Zawadzkie, Grunwaldu Ruda Śląska i SMS ZPRP III Kielce (z grupy „A”) oraz SMS ZPRP II Kielce, HLB Buskowianki Busko-Zdrój i Vive II Kielce (z grupy „B”). Mecze rozgrywane będą systemem każdy z każdym, z zaliczeniem wyników spotkań z fazy zasadniczej.