Wygrana seniorów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana seniorów

Po serii porażek seniorzy MUKS 1811 Unia odnieśli wyczekiwane zwycięstwo, pokonując zespół MKS Gorlice 79:73. Niedzielny mecz w Tarnowie był spotkaniem rewanżowym w ramach rozgrywek III ligi koszykówki mężczyzn. Wcześniej na parkiecie przeciwnika tarnowianie przegrali 96:100.

Dzięki wyrównanej grze tarnowscy kibice byli świadkami ciekawego widowiska. W pierwszej kwarcie drużyna z Gorlic wypracowała niewielką przewagę. W kolejnej odsłonie meczu, za sprawą lepszej skuteczności rzutowej, na prowadzenie wyszli tarnowianie. Trzecia kwarta zakończyła się remisem. Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach spotkania. Do wygranej przyczyniła się bardzo dobra gra, zwłaszcza w strefie podkoszowej, wracającego po kontuzji Dawida Szewczyka oraz skuteczność rzutowa Daniela Stawarskiego.

Kolejne zwycięstwo w ligowych rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki odnotowali Młodzicy MUKS, wygrywając aż 61 punktami w konfrontacji z zespołem STS WIKAR z Nowego Sącza. Świetne akcje podkoszowe w wykonaniu tarnowskich zawodników można było oglądać przez cały mecz.  Najwięcej punktów dla drużyny zdobyli Bartłomiej Kras (33) i Mateusz Tryba (20). Tarnowianie nie zawiedli również w obronie. Znakomita gra zespołowa spowodowała, że przeciwnik zdołał rzucić jedynie 30 punktów w całym meczu.

Przegraną z kolei zakończyły się dwa wyjazdowe mecze chłopców i juniorów.

Statystyki poszczególnych meczów:

MUKS 1811 UNIA Tarnów – MKS Gorlice – 79:73 – (17:19; 15:12; 23:23; 24:19)
MUKS: Bogusz 13, Stawarz 0, Niemczura 2, Skowron 0, Piska 5, Król 0, Sulowski 12, Uriasz 4, Szewczyk 21, Stawarski 22
GORLICE: Roman 0, Opiela 2, Szymański 0, Rykała 23, Kopacz 3, Cygan 24, Orlof 12, Książek 9

Młodzik
MUKS 1811 UNIa Tarnów – STS WIKAR Nowy Sącz – 91:30 – (29:7; 25:7; 22:4; 15:12)
MUKS: Kras 33, Nowak 4, Tyrka 3, Lech 0, Pochroń 6, Tryba 20, Kloch 14, Fryś 0, Banak 11, Szmyrko 0, Wąs 0

Junior
MKK MDK Kielce – 1811 UNIA Tarnów – 70:65 – (11:16; 21:12; 22:16; 16:21)
MUKS: Bogusz 30, Jewuła K. 6, Ślaski 0, Gogola 4, Jewuła P. 0, Kozdroń 0, Gromadzki 13, Król 3, Piotrowski 9, Wójcik 0

Chłopiec
Radwan Sport Kraków- MUKS 1811 UNIA II TArnów 66:37 ( 20:12, 14:10, 17:7, 15:8 )
MUKS: Słowik 0, Opioła 5, Linard 0, Tyrka 13, Nazaruk 0, Pyzik 0, Camara 2, Idziak Grzegorz 9, Dydyński 0, Cholewa 0, Więckowski 6, Gerlach 2