Wygrane Metalu i Tarnovii, porażka rezerw Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrane Metalu i Tarnovii, porażka rezerw Unii

Drugą kolejkę spotkań rozegrały wczoraj zespoły rywalizujące o punkty we wschodniej grupie piątej ligi piłki nożnej. Tarnowskie zespoły zanotowały w niej dwa zwycięstwa oraz porażkę.

Mecz piątej ligi piłki nożnej: Tarnovia - Metal Tarnów

Dla beniaminka, Unii II Tarnów domowy pojedynek z rezerwami Sandecji Nowy Sącz oznaczał inaugurację sezonu. Mecz pierwszej kolejki, w którym nasz zespół miał zmierzyć się z Dunajcem Nowy Sącz został bowiem przełożony na 18 listopada. Inauguracja nie wypadła niestety okazale i „Jaskółki” przegrały 0-5 (0-3). Pierwsze dwie bramki dla przyjezdnych zdobył w 17 i 24 min Patryk Peciak. Tuż przed przerwą prowadzenie rezerw Sandecji podwyższył Edgar Pieńkus, po zmianie stron do tarnowskiej bramki trafiali natomiast Patryk Peciak (53 min) oraz Michał Piszczek (54 min).

Drugie z rzędu zwycięstwo zanotowali piłkarze Tarnovii. Po wyjazdowej wygranej z LKS Szaflary, tym razem na własnym stadionie pokonali 4-2 (2-0) GKS Gromnik. Gospodarze objęli prowadzenie już w 8 min po rzucie karnym podyktowanym po faulu na Patryku Klichu, a wykorzystanym przez Krzysztofa Kucharczyka. Wynik do przerwy ustalił w 33 min Piotr Witek. Osiem minut po przerwie na listę strzelców wpisał się Przemysław Bury i było 3-0. W końcowych dwóch kwadransach padły jeszcze dwie bramki. W 72 min czwartego gola dla Tarnovii zdobył Patryk Klich, Dominik Strzelecki dwukrotnie skapitulował natomiast (63 i 75 min) po strzałach Krzysztofa Barnasia. Tarnovia zajmuje obecnie – wspólnie z Dunajcem Zakliczyn – trzecie miejsce.

Efektowne zwycięstwo w domowym meczu odniósł także Metal Tarnów. „Jedenastka” z ulicy Warsztatowej pokonała 5-2 (2-1) Dunajec Nowy Sącz i klasyfikowana jest w tabeli na siódmej pozycji.