Wygrane Metalu i rezerw Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrane Metalu i rezerw Unii

Podczas trzeciego weekendu maja najlepiej z tarnowskich drużyn występujących w seniorskich ligach piłki nożnej zaprezentowały się Metal Tarnów i Unia II Tarnów, zdobywając po trzy punkty. Jedno „oczko” wywalczyła Iskra Tarnów, pokonane z boiska zeszły natomiast Unia Tarnów oraz Tarnovia.

Mecz piątej ligi piłki nożnej: Dunajec Zakliczyn - Metal Tarnów

W trzeciej lidze, Unia Tarnów zmierzyła się na wyjeździe ze znacznie wyżej notowaną w tabeli Avią Świdnik. Do przerwy jedyna bramka padła w 38 min po strzale Wojciecha Białka. W 66 min do remisu doprowadził Tomasz Palonek, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Wiktorze Putinie. Odpowiedź świdniczan była jednak bardzo szybka i po dwóch błędach tarnowskich defensorów na listę strzelców wpisali się Dominik Maluda (69 min) oraz wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Bekzod Ahmedov (73 min). W 80 min czwartą bramkę dla Avii zdobył natomiast Mateusz Kompanicki. Wynik meczu na 4-2 (1-0) ustalił w doliczonym czasie gry (90+1 min) Tomasz Palonek. Na pięć kolejek przed końcem „Jaskółki” zajmują w tabeli trzynaste miejsce.

Z dwójki grających na wyjeździe tarnowskich piątoligowców, zdecydowanie lepiej zaprezentował się w dwudziestej piątej kolejce Metal Tarnów. „Jedenastka” z ulicy Warsztatowej pokonała 3-1 (1-0) Dunajec Zakliczyn. Tarnowianie objęli prowadzenie w 20 min po strzale Damiana Wolańskiego. Trzy minuty po przerwie ich przewagę powiększył Paweł Leżoń, a w 58 min trzecią bramkę dla Metalu zdobył Karol Kawik. Miejscowi honorową bramkę strzelili dopiero w doliczonym czasie gry (90+4 min), gdy rzut karny na bramkę zamienił Rafał Socha. Metal nadal zajmuje w tabeli siódmą lokatę.

Tarnovia musiała natomiast pogodzić się z wysoką porażką z BKS Bochnia. Nasz zespół przegrał w Bochni 0-5 (0-2), tracąc bramki po strzałach Mirosława Tabora (19 min), Artura Majchera (45 min), Patryka Nowaka (82 min), Marcina Ochlusta (90+2 min) oraz Kamila Rynducha (90+5 min). Mimo tej porażki, Tarnovia zachowała w piątoligowej tabeli szóste miejsce.

Przewodzące stawce zespołów występujących w klasie okręgowej, rezerwy Unii Tarnów, w domowym meczu pokonały 1-0 (1-0) LUKS Skrzyszów. Bramkę na wagę osiemnastego już w tym sezonie zwycięstwa zdobył w 20 min Bartosz Bajorek.

W klasie „B”, Iskra Tarnów zremisowała na swoim boisku 3-3 (0-2) z KS Łękawica, a porażka ta kosztowała ją spadek na czwarte miejsce w tabeli. Po trafieniach Łukasza Wierzbickiego (26 min) i Tomasza Łabędzia (37 min), do przerwy gospodarze przegrywali 0-2. Za odrabianie strat wzięli się dopiero w 75 min, gdy na listę strzelców wpisał się Filip Sijka. Cztery minuty później do remisu doprowadził Bartłomiej Jarmuła, ale w 83 min drugą tego dnia bramkę zdobył Tomasz Łabędź. Wynik ustalony został w 87 min po trafieniu Mateusza Kuropatwy, który umieścił piłkę we własnej bramce.