Wygrane juniorów i juniorek MKS PM MPEC - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrane juniorów i juniorek MKS PM MPEC

Od domowych zwycięstw rozpoczęły sezon „siódemki” juniorek i juniorów MKS Pałac Młodzieży Tarnów, występujące w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. W „bratobójczym” pojedynku młodzików górą był natomiast pierwszy zespół Pałacu.

Prowadzona przez trenera Tomasza Śmieszka drużyna juniorek MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się z UKS Olimpia Nowy Sącz. W 6 min po trzeciej już tego dnia bramce Oliwii Baut, gospodynie prowadziły 5-0. W dalszych fragmentach pierwszej połowy gra była zdecydowanie bardziej wyrównana i aż do 23 minuty obie drużyny zdobywały bramki na przemian. Dopiero w 24 min po akcji Aleksandry Stach przewaga Pałacu wzrosła do sześciu trafień (11-5). Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy tarnowianki prowadziły 13-7, rzuty Katarzyny Kucajdy i Aleksandry Pazdro pozwoliły im na zejście do szatni z siedmiobramkową przewagą.

Po pięciu minutach gry w drugiej połowie, Aleksandra Pazdro zwiększyła dzielący oba zespoły dystans do ośmiu „oczek” (18-10), a w 40 min podopieczne Tomasza Śmieszka prowadziły 21-13. Sądeczanki rzuciły jednak pięć bramek z rzędu i w 46 min po trafieniu Amelii Koral było już tylko 21-18. Rzut karny Aleksandry Pazdro oraz kolejne trafienie najskuteczniejszej w tarnowskim zespole Katarzyny Kucajdy, pozwoliły zawodniczkom Pałacu na powiększenie przewagi do pięciu bramek (23-18 w 49 min), a w 52 min po akcji Oliwii Baut tarnowianki prowadziły 25-19. Na dwie minuty przed końcem po serii czterech rzutów karnych wykorzystanych przez Patrycję Złocką, przyjezdne zmniejszyły straty do trzech trafień, bramka Aleksandry Stach ustaliła natomiast wynik na 27-23 (15-8) dla MKS PM MPEC.

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Katarzyna Kucajda 9, Aleksandra Pazdro 7, Oliwia Baut 6, Aleksandra Stach 4, Dagmara Biedroń 1, Martyna Dębowska, Natalia Gondek, Magdalena Leśniak, Martyna Rataj.

Pierwszym rywalem „siódemki” juniorów Pałacu był UKS Krakowiak 85 Kraków. Od początku spotkania uwidoczniła się przewaga ekipy trenera Marcina Janasa. W 3 min notowano wprawdzie remis 1-1, ale trzy minuty później Przemysław Mądel wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 4-1. W 13 min MKS PM MPEC wygrywał 6-3, potem gospodarze zdobyli jednak pięć bramek nie tracąc żadnej i w 24 min po rzucie Szymona Porębskiego prowadzili 11-3. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy goście zmniejszyli straty do sześciu bramek (12-6), dwa trafienia Szymona Porębskiego przywróciły jednak jeszcze przed przerwą ośmiobramkowe prowadzenie Pałacu.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów Konrada Sanka, po których w 33 min na tablicy pojawił się wynik 17-7. Między 35 a 38 minutą tarnowianie rzucili cztery bramki z rzędu, doprowadzając do rezultatu 22-9. W 40 min ich przewaga osiągnęła rozmiary czternastu bramek (24-10), dwie minuty później po rzucie Przemysława Mądela było natomiast 26-11. W 51 min Mateusz Porębski powiększył prowadzenie „siódemki” Marcina Janasa do szesnastu bramek (31-15), ostatecznie tarnowianie zwyciężyli 33-19 (15-7).

MKS PM MPEC: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda – Szymon Porębski 8, Przemysław Mądel 6, Konrad Sanek 5, Oskar Klamrzyński 4, Igor Mróz 4, Kacper Kamysz 3, Patryk Kwarciński 2, Mateusz Porębski 1, Grzegorz Piska, Konrad Wątroba.

W hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 rozegrany został również mecz pomiędzy dwoma drużynami młodzików MKS Pałac Młodzieży MPEC (trenerem pierwszej jest Tomasz Ciapała, drugą prowadzi Paweł Pecka). W 9 min było już 5-0 dla MKS PM MPEC I, dla którego cztery bramki zdobył w tej części meczu Paweł Chłopek. W 18 min po rzucie Igora Bielko ekipa trenera Tomasza Ciapały prowadziła natomiast 12-1. Cztery minuty później zawodnicy drugiej drużyny, po trafieniu Mikołaja Denisiuka zmniejszyli straty do siedmiu bramek (6-13), do przerwy przegrywali natomiast różnicą dziewięciu trafień.

W 35 min na tablicy pojawił się rezultat 17-8 dla MKS PM MPEC I, dziesięć minut później zespół ten prowadził już 24-10. W kolejnych minutach również zdecydowanie skuteczniejsi byli młodzicy pierwszej drużyny Pałacu, wygrywając w końcowym rozrachunku 32-14 (15-6).

MKS PM MPEC I: Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Paweł Chłopek 9, Igor Bielko 6, Wiktor Chudyka 6, Jan Wiśniewski 3, Wiktor Wróbel 3, Wiktor Pudło 2, Jakub Kupiec 1, Maciej Pal 1, Mateusz Śmieszek 1, Mateusz Cytawa, Jakub Maślanka, Sebastian Nowak, Jakub Plebanek, Jakub Solarz.

MKS PM MPEC II: Michał Stec, Filip Klucznik – Mikołaj Denisiuk 4, Kacper Golec 4, Tomasz Ziaja 2, Jakub Firlej 1, Konrad Klucznik 1, Kacper Marszołek 1, Jakub Wzorek 1, Paweł Białas, Krystian Bielecki, Kacper Rybicki.