Wygrane kobiet, porażki mężczyzn - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrane kobiet, porażki mężczyzn

Tarnowskie zespoły ze zmiennym szczęściem rywalizowały w rozgrywanych od piątku do wtorku meczach małopolskich lig siatkówki. Z wygranych cieszyć mogły się siatkarki UKS Jedynka Tarnów, punktów nie udało się natomiast zdobyć obu męskim drużynom z naszego miasta.

Dwa efektowne zwycięstwa odniosły występujące w pierwszej lidze małopolskiej kobiet, siatkarki UKS Jedynka Tarnów. W spotkaniu siedemnastej kolejki, podopieczne trenerskiego duetu Urszula Świerczek – Beata Wyroba, zmierzyły się w sobotę na wyjeździe z Prądniczanką Kraków. Ten jednostronny – zwłaszcza w trzecim secie – pojedynek zakończył się wygraną tarnowianek 3-0 (25-16, 25-22, 25-11). Wczoraj siatkarki UKS Jedynka w zaległym meczu szesnastej kolejki zagrały natomiast w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie z SMS Kraków. Przeciwniczki zdobyły w tej konfrontacji jeszcze mniej punktów niż Prądniczanka, pojedynek zakończył się bowiem wygraną gospodyń 3-0 (25-13, 25-11, 25-22). Po tych dwóch zwycięstwach, UKS Jedynka Tarnów zajmuje w tabeli drugie miejsce, o cztery punkty wyprzedzając, mający rozegrany o jeden mecz mniej, MKS Andrychów.

Zaległy pojedynek z ubiegłego tygodnia rozegrała również, występująca w pierwszej lidze małopolskiej mężczyzn, drużyna Iskierki Tarnów. W piątkowym wyjazdowym spotkaniu z Gryfem Brzesko, podopieczni trenera Andrzeja Łosia byli o krok od doprowadzenia do tie-breaku i przerwania serii dwunastu kolejnych meczów bez zdobyczy punktowej. Ostatecznie przegrali jednak 1-3 (22-25, 19-25, 25-21, 27-29).

W drugiej lidze małopolskiej mężczyzn, siatkarze MUKS Sokół-Gumniska zmierzyli się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z liderem, niepokonaną w tym sezonie ekipą krakowskiego Wawelu. Ekipie trenera Zygmunta Warchoła nie udało się przerwać serii dziesięciu kolejnych wygranych zespołu ze stolicy Małopolski. Tarnowianie ulegli gościom 0-3 (23-25, 18-25, 23-25) i na trzy kolejki przed końcem zajmują w tabeli trzecie miejsce z punktem przewagi nad klasyfikowanym tuż za nimi drugim zespołem UKS Sparta AGH Kraków (krakowianie mają przy tym rozegrany o jeden mecz mniej).