Wygrane obu zespołów Unii, porażki czwartoligowców - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrane obu zespołów Unii, porażki czwartoligowców

Zwycięstwa obu drużyn Unii Tarnów, remis Błękitnych 1947 Tarnów oraz porażki czwartoligowców – tak przedstawia się bilans weekendowych występów piłkarskich drużyn z naszego miasta, występujących w ligach seniorskich.

Mecz czwartej ligi piłki nożnej: Metal Tarnów - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza

Drugie w tym sezonie zwycięstwo odnieśli trzecioligowi piłkarze Unii Tarnów. „Jaskółki” w wyjazdowym meczu pokonały 2-0 (1-0), zajmującą przed tym spotkaniem trzecie miejsce w tabeli, ekipę Orląt Radzyń Podlaski. Tarnowianie objęli prowadzenie w 15 min, gdy Artur Biały spożytkował podanie Wiktora Putina. W 65 min strzelec pierwszej bramki wykorzystał natomiast nieporozumienie w szeregach obrony gospodarzy, ustalając wynik meczu. Ostatnie dwadzieścia minut nasz zespół grał w osłabieniu. W 70 min kontuzji doznał bowiem, wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej, Michał Miłkowski, a na ławce rezerwowych Unii nie było już młodzieżowca, który mógłby go zastąpić. Po sześciu kolejkach, beniaminek z Tarnowa klasyfikowany jest na dziewiątej pozycji.

Siódma kolejka spotkań we wschodniej grupie czwartej ligi małopolskiej nie była udana dla naszych zespołów. Tarnovia zmierzyła się na wyjeździe z Dunajcem Zakliczyn. Od 25 min gościom przyszło grać w dziesięciu, gdyż czerwoną kartką – w konsekwencji dwóch żółtych – ukarany został Tomasz Galas. Wynik meczu otworzył w 38 min Filip Świderski. Cztery minuty później rzut karny wykorzystał Bartosz Tokarczyk (nawiasem mówiąc wychowanek Dunajca Zakliczyn) i do przerwy było 1-1. Po zmianie stron między słupki trafiali już tylko gospodarze. W 56 min na listę strzelców wpisał się Adrian Wójcik, a w 75 min w jego ślady poszedł Kamil Wójcik. Dunajec wygrał więc 3-1 (1-1), odnosząc pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Tarnovia, która zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli, nadal pozostaje natomiast bez punktów na wyjeździe.

Metal Tarnów zmierzył się na swoim boisku z liderem wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi, drugą drużyną Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Tarnowianie długo stawiali opór, mającemu po sześciu meczach komplet punktów, przeciwnikowi. Bartłomiej Banek po raz pierwszy skapitulował dopiero w 73 min po strzale Marcela Vasila. Ostatecznie goście wygrali 2-0 (0-0), w 86 min samobójcze trafienie zaliczył bowiem Szczepan Kogut. Metal, wspólnie ze Skalnikiem Kamionka Wielka, plasuje się w tabeli na czternastej pozycji.

W klasie okręgowej, serię spotkań bez porażki kontynuują rezerwy Unii Tarnów, które w wyjazdowym meczu pokonały 3-2 (1-2) Nową Jastrząbkę. Spotkanie rozpoczęło się po myśli tarnowian, w 8 min bramkę dla Unii II strzelił bowiem Kacper Ostrowski. Odpowiedź miejscowych była jednak bardzo szybka, w 10 min do remisu doprowadził z rzutu karnego Kozioł. W 35 min ten sam zawodnik wykorzystał drugą „jedenastkę” i do przerwy Nowa Jastrząbka prowadziła 2-1. W 55 min bramkę na 2-2 zdobył Wiktor Matyjewicz, a o wygranej tarnowian zadecydował gol zdobyty w 71 min przez Gabriela Kierońskiego. Wygrana ta dała rezerwom Unii awans na drugie miejsce.

W klasie „A”, z dwójki naszych drużyn, o punkty podczas weekendu walczyli tylko Błękitni 1947 Tarnów, wyjazdowe spotkanie Iskry Tarnów z Ciężkowianką zostało bowiem przełożone na środę, 8 września. Beniaminek zmierzył się na stadionie przy ul. Piłsudskiego ze Zgłobicami. Pierwsza połowa zapowiadała wygraną gospodarzy, którzy po strzałach Michała Kwieka (2 min) oraz Pawła Gniadka (38 min) prowadzili 2-0. Po zmianie stron dwukrotnie (68 i 80 min) do siatki trafił jednak Dawid Czarnik i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2 (2-0). Błękitni 1947 zajmują obecnie w tabeli dziesiątą pozycję.