Wygrane panów, przegrana pań - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrane panów, przegrana pań

Powoli rozkręcają się rozgrywki wiosennej rundy seniorskich lig piłkarskich z udziałem zespołów z Tarnowa. Do drużyny piłkarek Tarnovii, która swój pierwszy tegoroczny mecz rozegrała w ubiegłym tygodniu, podczas weekendu dołączyły męskie ekipy Tarnovii i Unii Tarnów.

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej mężczyzn: Unia Tarnów - Podhale Nowy Targ

Piłkarki Tarnovii, w drugiej kolejce wiosennej rundy ekstraligi zmierzyły się w Łodzi z wiceliderem, zespołem tamtejszego UKS SMS. Spotkanie to zakończyło się wygraną gospodyń 6-0 (2-0). Łodzianki otworzyły wynik meczu w 22 min po wykorzystanym przez Dominikę Kopińską rzucie karnym. Rezultat do przerwy ustaliła natomiast w 33 min Gabriela Grzybowska. Po zmianie stron pierwsza bramka padła w 65 min, gdy Magdalenę Syrek pokonała Dominika Gąsieniec. Siedem minut później prowadzenie gospodyń podwyższyła Ernestina Abambila. W ostatnich minutach rywalki strzeliły jeszcze dwie bramki, w 82 min po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Dominika Kopińska, a rezultat w 90 min ustaliła Nadia Krezyman. Po trzynastu kolejkach, Tarnovia klasyfikowana jest na przedostatniej, jedenastej pozycji.

Tarnovia: Magdalena Syrek – Zofia Porada, Katarzyna Trytek (76 Paulina Sąsiadek), Gabriela Gębica, Aniela Drwal, Karolina Piwowarczyk, Paulina Wałaszek (40 Aleksandra Skrzyniarz), Gabriela Kusion, Gabriela Krawczyk, Kornelia Dudziak (67 Gabriela Michałek), Katarzyna Białoszewska.

***

W pierwszym tegorocznym meczu czwartej grupy trzeciej ligi, piłkarze Unii Tarnów zagrali na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach z jednym z najpoważniejszych kandydatów do awansu do drugiej ligi, Podhalem Nowy Targ. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 27 min, gdy bramkarza gości pokonał strzałem z bliska Artur Biały. W 53 min Dawid Sojda po indywidualnej akcji przypieczętował natomiast wygraną „Jaskółek”, ustalając wynik na 2-0 (1-0). Po tej wygranej Unia zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce.

Zawodnicy czwartoligowej Tarnovii przed inauguracją rundy wiosennej rozegrali natomiast zaległy mecz osiemnastej kolejki, w którym zmierzyli się w Limanowej z plasującą się na trzeciej pozycji tamtejszą Limanovią. Tarnowianie wygrali 2-0 (1-0), dzięki czemu awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Pierwsza bramka dla drużyny z ul. Bandrowskiego padła w 21 min po strzale Bartosza Tokarczyka, a wynik meczu ustalił w 52 min Czesław Ogorzały.