Wyjazdowa porażka rezerw Grupy Azoty SPR - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wyjazdowa porażka rezerw Grupy Azoty SPR

W przedostatnim meczu zasadniczej fazy rozgrywek czwartej grupy drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, druga drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z SMS ZPRP II Kielce. Spotkanie to zakończyło się porażką naszej „siódemki” 25-31 (12-16).

Zdecydowanie lepiej w niedzielne spotkanie weszli gospodarze. W 3 min po rzucie karnym Szymona Wiadernego prowadzili oni 3-0, a cztery minuty później po trzecim tego dnia trafieniu tego zawodnika było już 6-1. W dalszych minutach pierwszej połowy gra była zdecydowanie bardziej wyrównana, cały czas utrzymywało się jednak kilkubramkowe prowadzenie uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W 19 min po rzucie Szymona Wajdy tarnowianie przegrywali tylko 5-8. Po dwóch trafieniach Kornela Poźniaka oraz bramkowej akcji Sebastiana Świta, w 22 min notowano jednak wynik 11-5. W kolejnych minutach obie „siódemki” zdobywały bramki seriami. W 23 min było więc 11-7, minutę później kielczanie prowadzili 13-7, natomiast w 27 min na tablicy pojawił się wynik 13-9. Czterobramkową przewagę miejscowi utrzymali do końca pierwszej połowy.

W 34 min po rzucie Jakuba Sikory, podopieczni trenera Marcina Janasa przegrywali tylko 15-17. Dwa trafienia Szymona Wiadernego przywróciły jednak czterobramkowe prowadzenie SMS ZPRP II Kielce (19-15 w 36 min). Jeszcze w 41 min kielczanie wygrywali 21-17. Potem po dwie bramki zdobyli Jakub Kociuba oraz Igor Mróz i w 46 min było 21-21. W dalszych fragmentach spotkania lekką przewagę uzyskali rywale, ale jeszcze w 55 min gospodarze prowadzili tylko 26-24. Potem kielczanie rzucili jednak pięć bramek z rzędu i w 59 min po akcji Kacpra Kacprzyńskiego wygrywali już 31-24. Rozmiary przegranej Grupy Azoty SPR II zmniejszył w ostatniej minucie Oskar Klamrzyński.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Oskar Drajewicz, Jakub Hołda – Jakub Kociuba 5, Patryk Kwarciński 5, Igor Mróz 5, Jakub Sikora 3, Szymon Wajda 3, Oskar Klamrzyński 2, Kacper Bednarz 1, Kacper Tuman 1, Przemysław Mądel 0, Michał Mucha 0, Jakub Pogonowski 0, Szymon Porębski 0, Igor Tarczoń 0.