Wyjazdowa przegrana koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wyjazdowa przegrana koszykarek Pałacu

W czwartym meczu drugiej ligi koszykówki kobiet, ekipa MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w Bochni z Ikarem Niepołomice.  Spotkanie zakończyło się porażką naszego zespołu 82-88 (20-27, 15-17, 19-18, 28-26). Pałac zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli.

Przy piłce Paulina Liszka

W 2 min po dwóch trafieniach Zuzanny Piwkowskiej, tarnowianki wygrywały 4-2. Szybko inicjatywę przejęły jednak gospodynie, wychodząc w 4 min na prowadzenie 8-4. Po „trójce” Zuzanny Piwkowskiej było wprawdzie 8-7, ale w 6 min po trafieniu Alicji Matczyńskiej, Ikar prowadził 13-7. Minutę później trzy rzuty wolne wykorzystała Aleksandra Klimas i straty Pałacu zmalały do dwóch „oczek” (14-12). Po dwóch rzutach za trzy punkty, byłej zawodniczki Pałacu, Natalii Malagi i trafieniu Zofii Dąbrowskiej, na tablicy pojawił się wynik 22-14. Tę kilkupunktową przewagę utrzymały gospodynie do końca pierwszej kwarty.

Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnych dwóch trafień Ikara (31-20 w 13 min). Po okresie gry kosz za kosz, w 16 min gospodynie prowadziły 39-27. W następnym fragmencie nieco więcej z gry miały zawodniczki trenera Krzysztofa Wawrzonka i w 18 min po kolejnych punktach Zuzanny Piwkowskiej, w 18 min Pałac przegrywał 35-41. W końcowych minutach pierwszej połowy koszykarki z Niepołomic wykorzystały trzy rzuty wolne (u nas dwukrotnie pomyliła się Kinga Jaworska), schodząc do szatni z dziewięciopunktową przewagą (44-35).

Po trzech minutach gry po przerwie wzrosła ona do 12 punktów (47-35). Sygnał do odrabiania strat dała kapitan tarnowskiego zespołu, Paulina Liszka (na zdjęciu), trafiając za trzy punkty. Po trzeciej jej „trójce” oraz akcji Zuzanny Piwkowskiej, w 27 min tarnowianki przegrywały tylko 52-53. Końcowe minuty trzeciej kwarty należały jednak do drużyny Ikara, która po trzydziestu minutach prowadziła 62-54.

W 33 min trafiła Beata Ossysek i na tablicy pojawił się rezultat 68-56. W kolejnych minutach utrzymywało się dwucyfrowe prowadzenie gospodyń. Dopiero w 37 min Zuzanna Piwkowska zmniejszyła straty Pałacu do ośmiu „oczek” (69-77). Po dwóch rzutach Alicji Matczyńskiej, minutę później Ikar prowadził jednak 81-69. Na minutę przed końcem było jeszcze 88-77. Trafienie Weroniki Węglarz i piąta tego dnia „trójka” Pauliny Liszki, pozwoliły tarnowiankom zmniejszyć straty do sześciu punktów.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 23 (5x3), Zuzanna Piwkowska 21 (1x3), Weronika Węglarz 18, Aleksandra Klimas 15 (2x3), Julia Hatalska 4, Lidia Otręba 2, Kinga Jaworska 0, Aleksandra Kopacz 0, Debora Sajdak-Malec 0, Emilia Wawrzon 0.