Wyjazdowy pojedynek z liderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wyjazdowy pojedynek z liderem

Już jutro (sobota, 3 lutego), kolejny ligowy mecz rozegrają trzecioligowi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 19 spotkaniu zespół trenera Tomasza Ciapały zagra w Szaflarach z tamtejszym Atransem.

Piłka do piłki ręcznej

„Górale” zdecydowanie przewodzą ligowej tabeli. Wygrali wszystkie cztery dotychczasowe mecze, u siebie pokonując 32-25 UKS Czwórkę Libiąż oraz 31-28 MKS Ustroń, a na wyjeździe wygrywając 31-24 z Pałacem i 38-21 z „siódemką” z Libiąża.

W rozegranym w listopadzie ubiegłego roku w Tarnowie pierwszym spotkaniu MKS Pałac Młodzieży z Atransem, po pierwszej połowie zanosiło się na wygraną gospodarzy. Do przerwy nasz zespół bowiem 16-13 (mimo że w 12 min przegrywał 3-6). Po trzynastu minutach gry po przerwie było już jednak 17-21, a mecz zakończył się siedmiobramkową wygraną gości. Dla tarnowian najwięcej bramek zdobyli w tym spotkaniu Kacper Golec 7, Dawid Chudyka 5 oraz Kuba Kanarek 4. W ekipie z Podhala najskuteczniejsi byli natomiast Bartłomiej Kalata i Mikołaj Wójcik - po 7 bramek oraz grający trener Adrian Najuch i Michał Skwara – po 4 trafienia.

Cała ta czwórka znajduje się również w czołówce klasyfikacji najlepszych snajperów Atransu po czterech meczach. Otwiera ją 26-letni skrzydłowy Bartłomiej Kalata – 23 bramki, a kolejne miejsca zajmują 27-letni rozgrywający Mikołaj Wójcik – 19 goli, 24-letni obrotowy Michał Skwara – 18 trafień oraz 31-letni rozgrywający Adrian Najuch – 15 celnych rzutów.