Wysoka porażka koszykarzy w Krakowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka porażka koszykarzy w Krakowie

W przedostatniej kolejce spotkań grupy „C” drugiej ligi mężczyzn, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w Krakowie z tamtejszym KK UR Bozza. Spotkanie to zakończyło się porażką naszej drużyny 62-95 (18-31, 14-18, 15-24, 15-22).

Mecz rozpoczął się od punktów byłego zawodnika MUKS 1811 Unii, Tomasza Palmowskiego. W odpowiedzi dwa rzuty wolne wykorzystał Jacek Sulowski i zrobiło się 2-2. Był to jedyny remis w tym spotkaniu, choć w kolejnych minutach przewaga gospodarzy była nieznaczna. Na początku 3 min po kolejnych punktach Tomasza Palmowskiego, krakowianie prowadzili 6-2, a w 6 min notowano wynik 12-11. Dwie minuty później było już jednak 20-11, a w 9 min Wojciech Nowak dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych powiększył dzielący oba zespoły dystans do jedenastu „oczek” (25-14). Po wsadzie tego zawodnika krakowianie wygrywali w 10 min 29-16 i tę trzynastopunktową przewagę utrzymali do końca pierwszej kwarty.

Po wsadzie Radosława Skubińskiego i trafieniu za trzy punkty Krzysztofa Kota, w 12 min na tablicy pojawił się wynik 36-18. Do końca pierwszej połowy oba zespoły zdobywały już punkty praktycznie na przemian. W 13 min po akcji Piotra Słapińskiego notowano wynik 38-24, minutę później kolejny w tej odsłonie wsad Radosława Skubińskiego przywrócił natomiast osiemnastopunktowe prowadzenie KK UR Bozza. Tarnowianie raz jeszcze zmniejszyli straty do czternastu „oczek” (42-28 na początku 17 minuty po rzucie Piotra Badełka), ale w 18 min po akcji 2+1 Tomasza Palmowskiego przegrywali 28-47. Na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu miejscowych 49-32.

Po wyrównanym początku trzeciej kwarty (55-36 w 23 min), w kolejnych fragmentach oba zespoły zdobywały punkty seriami. Na początku 25 min było więc 61-36, jeszcze w tej samej minucie na tablicy pojawił się rezultat 61-41, w 27 min krakowianie wygrywali 67-41, a minutę później po „trójkach” Jacka Sulowskiego i Dominika Niemczury notowano rezultat 67-47. Bohaterem końcówki kwarty był Radosław Skubiński, zdobył on sześć kolejnych punktów ustalając wynik po trzydziestu minutach na 73-47.

W 34 min po akcji Piotra Słapińskiego, podopieczni trenera Michała Skowrona zmniejszyli straty do dwudziestu „oczek” (77-57). Ostatnie minuty należały jednak zdecydowanie do koszykarzy z Krakowa. Tarnowianie zdobyli w tym fragmencie spotkania zaledwie pięć punktów, tylko raz trafiając z gry (trzypunktowy rzut Jacka Sulowskiego w 37 min). Gospodarze powiększyli natomiast swój dorobek o osiemnaście „oczek”, zwyciężając różnicą trzydziestu trzech punktów.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 19, Daniel Stawarski 12, Mateusz Pochroń 11, Piotr Słapiński 8, Dominik Niemczura 7, Andrzej Schabowski 3, Piotr Badełek 2, Adrian Boduch 0, Piotr Targoński 0.