Wysoka porażka piłkarzy ręcznych Grupy Azoty w Zabrzu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka porażka piłkarzy ręcznych Grupy Azoty w Zabrzu

W kolejnym spotkaniu sparingowym, grająca po raz pierwszy pod nazwą Grupa Azoty Tarnów, ekipa beniaminka PGNIG Superligi zmierzyła się w Zabrzu z tamtejszym NMC Górnikiem. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy zwyciężyli 37-19 (21-9).

Już w 14 min zabrzanie prowadzili 9-3, chwilę później przewaga podopiecznych trenera Marcina Lijewskiego wzrosła do dziesięciu bramek (13-3). W 25 min na tablicy pojawił się wynik 18-6 dla „siódemki” z Zabrza, która dwunastobramkową przewagę utrzymała do końca pierwszej połowy spotkania. Początek drugiej odsłony również należał do zabrzan, którzy po trafieniu Jana Czuwary wygrywali 26-11. Kolejne minuty były już bardziej wyrównane, ale w 57 min miejscowi powiększyli dzielący obie drużyny dystans do osiemnastu trafień (36-18). W końcówce oba zespoły dorzuciły jeszcze po jednym golu i mecz zakończył się osiemnastobramkową porażką naszej drużyny.

Grupa Azoty: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś, Patryk Małecki – Paulo Grozdek 4, Kacper Lazarowicz 4, Mindaugas Tarcijonas 4, Albert Sanek 3, Łukasz Kużdeba 2, Jakub Kowalik 1, Bartosz Niemiec 1, Wojciech Dadej, Michał Grabowski, Maksymilian Grzesik, Damian Misiewicz, Łukasz Nowak, Kamil Pedryc, Mateusz Wojdan.