Wysoka porażka szczypiornistów Grupy Azoty SPR - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka porażka szczypiornistów Grupy Azoty SPR

Przerwa w rozgrywkach wyraźnie nie posłużyła piłkarzom ręcznym Grupy Azoty SPR Tarnów. W rozegranym w sobotę w Arenie Jaskółka Tarnów meczu piątej kolejki PGNiG Superligi, tarnowianie nie byli w stanie nawiązać walki z Sandra SPA Pogonią Szczecin, przegrywając 19-31 (9-13).

Po bramce zdobytej w 3 min przez Rennosuke Tokudę, na tablicy pojawił się wynik 1-1, cztery minuty później po dwóch z rzędu trafieniach Dawida Fedeńczaka gospodarze przegrywali jednak już 1-4. W 10 min Jakub Kowalik zmniejszył straty Grupy Azoty SPR do jednej bramki (3-4), a w 16 min po rzucie Mateusza Wojdana, grający wówczas w przewadze podopieczni trenera Patrika Liljestranda doprowadzili do remisu 5-5. Dwie minuty później, kolejna bramka Rennosuke Tokudy spowodowała, że na tablicy pojawił się wynik 6-6, był to jednak ostatni remis w tym spotkaniu. W 22 min po trafieniu Marcina Wajdy nasza „siódemka” przegrywała wprawdzie tylko 8-9, końcówka pierwszej połowy należała jednak zdecydowanie do szczecinian, którzy na przerwę zeszli z czterobramkową przewagą.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dwóch trafień Łukasza Gieraka, po których „siódemka” ze Szczecina wygrywała 15-9. Pierwszą w tej odsłonie bramkę dla tarnowian zdobył w 35 min z rzutu karnego Łukasz Kużdeba (była to trzecia po przerwie „siódemka” podyktowana dla Grupy Azoty SPR, wcześniejszych nie wykorzystali Rennosuke Tokuda i Łukasz Kużdeba). Kolejne minuty należały zdecydowanie do gości, wśród których pierwszoplanową postacią był wprowadzony na boisko po przerwie, Mateusz Zaremba. Efekt tego był taki, że w 48 min po pierwszej w PGNiG Superlidze bramce 18-letniego skrzydłowego Patryka Kroka, zespół ze stolicy Pomorza Zachodniego prowadził już 24-12. Na sześć minut przed końcem po rzucie Kamila Pedryca, tarnowianie zmniejszyli straty do dziewięciu bramek (17-26), a w 58 min przegrywali 19-28. Trafienia Mateusza Zaremby, Bartosza Telengi oraz Piotra Rybskiego spowodowały jednak, że mecz zakończył się dwunastobramkowym zwycięstwem przyjezdnych. Jednym z głównych autorów zwycięstwa Sandra SPA Pogoni był bramkarz Anton Terekhov, który obronił 20 z 39 rzutów (skuteczność 51 proc.).

Grupa Azoty SPR: Patryk Małecki, Dawid Ciochoń - Rennosuke Tokuda 5, Jakub Kowalik 3, Łukasz Kużdeba 2, Kacper Lazarowicz 2, Kamil Pedryc 2, Wojciech Dadej 1, Kacper Majewski 1, Marcin Wajda 1, Mateusz Wojdan 1, Shuichi Yoshida 1, Przemysław Mrozowicz, Albert Sanek.