Wysoka przegrana na inaugurację - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka przegrana na inaugurację

Od wysokiej porażki rozpoczęła występy w prowadzonej przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki lidze młodziczek, trenowana przez Mariusza Siedlika drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W spotkaniu rozegranym wczoraj w hali przy ul. Gumniskiej tarnowianki przegrały z MOSiR-em I Bochnia.

Już pierwsza kwarta wskazywała na pewne zwycięstwo bochnianek, które zakończyły tę część meczu z dwunastopunktową przewagą. W drugiej odsłonie dominacja przyjezdnych była jeszcze wyraźniejsza. Rzuciły one trzy razy więcej punktów od ekipy Pałacu i do przerwy prowadziły 49-17.

Zmiana stron nie spowodowała zmiany obrazu wydarzeń na boisku w hali przy ul. Gumniskiej. Trzecia kwarta zakończyła się identycznym rezultatem jak pierwsza, na skutek czego po trzydziestu minutach było już 68-24 dla zespołu z Bochni. W ostatniej „ćwiartce” koszykarki MOSiR-u powiększyły dzielący oba zespoły dystans o kolejne siedemnaście punktów, zwyciężając 92-31 (19-7, 30-10, 19-7, 24-7).

MKS PM: Wiktoria Zabawa 10, Julia Zięba 7, Maja Buś 6, Emilia Wawrzon 6, Maya Florek 2, Vanessa Moszko 0, Magdalena Motyka 0, Roksana Rojek 0, Natalia Turek 0, Laura Ziaja 0.