Wysoka przegrana na inaugurację - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka przegrana na inaugurację

Od wysokiej porażki rozpoczęli nowy sezon w trzeciej lidze piłkarze Unii Tarnów. W wyjazdowym meczu „Jaskółki” przegrały na wyjeździe 0-4 (0-2) ze spadkowiczem z drugiej ligi, Garbarnią Kraków.

Piłka do piłki nożnej

Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania w bardzo mocno przemeblowanych w porównaniu do poprzedniego sezonu składami. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie z tym piłkarze z Krakowa. Już w 8 min objęli oni prowadzenie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego między słupki trafił Kacper Durda. Wynik do przerwy ustalił w 43 min Bartosz Żurek, skutecznie egzekwując rzut karny. Tarnowianie pierwszy strzał na bramkę oddali dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy.

Gdy w 50 min boisko po drugiej żółtej kartce opuścić musiał Kacper Durda, można było mieć nadzieję, że tarnowianie odwrócą losy spotkania. Stało się jednak inaczej i kolejne dwie bramki zdobyli „garbarze”. W 67 min po strzale z narożnika pola karnego Feliksa Grzybowskiego, piłka odbiła się od jednego z tarnowian i wpadła do siatki. Wygraną gospodarzy przypieczętował kwadrans później Damian Morys, indywidualną akcję kończąc strzałem przy dalszym słupku.