Wysoka przegrana w Wadowicach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka przegrana w Wadowicach

Drugiej w tym sezonie porażki doznali koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, którzy w wyjazdowym meczu trzeciej kolejki trzeciej ligi zmierzyli się na wyjeździe ze Skawą Wadowice.

Piłka do koszykówki

Niedzielny pojedynek od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. W pierwszej kwarcie koszykarze z Wadowic zdobyli ponad dwa razy więcej od młodego zespołu trenera Jarosława Mosio. Znacznie bardziej wyrównany przebieg miała druga kwarta, po zakończeniu której Skawa prowadziła 37-25.

W trzeciej „ćwiartce” znów więcej z gry mieli miejscowi. Skutek tego był taki, że po trzydziestu minutach na tablicy widniał rezultat 59-37. W końcowych dziesięciu minutach wadowiczanie powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając ostatecznie 74-47 (25-11, 12-14, 22-12, 15-10).

MUKS 1811 Unia: Rodion Plekhanov 9, Wojciech Foltak 8, Kacper Maziarz 8, Szymon Witek 6 (1x3), Jakub Kocan 5 (1x3), Daniel Sikora 5, Igor Szczerba 4, Oliwier Olesik 2, Stanisław Boduch 0, Szymon Hajdo 0, Michał Korus 0.