Wysoka wygrana Pałacu w Rzeszowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana Pałacu w Rzeszowie

Po trzecie zwycięstwo w piątym meczu sezonu sięgnęły drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka w wyjazdowym spotkaniu nie dały szans MLKS Rzeszów, wygrywając 75-34 (18-16, 22-10, 18-2, 17-6).

Przy piłce Julia Hatalska

Na pierwszy punkt czekać trzeba było do 3 min, kiedy jeden rzut wolny wykorzystała Weronika Węglarz. Minutę później, po drugim tego dnia trafieniu Kingi Jaworskiej tarnowianki prowadziły natomiast 7-2. W kolejnych minutach pierwszej kwarty gra miała zdecydowanie bardziej wyrównany charakter. W 5 min za trzy punkty trafiła Patrycja Machajska i rzeszowianki przegrywały tylko 7-9. Dwie minuty później było 10-11, a po dziesięciu minutach Pałac prowadził różnicą dwóch punktów.

Po czterech minutach gry w drugiej kwarcie i rzucie Yevhenii Renhevych, na tablicy pojawił się rezultat 21-24. Minutę później po „trójce” Aleksandry Klimas przewaga naszego zespołu wzrosła do ośmiu punktów (29-21). Akcja 2+1 Eriki Czekańskiej pozwoliła gospodyniom na zmniejszenie strat do pięciu „oczek” (26-31 w 17 min), w końcówce drugiej kwarty punktowały jednak już tylko tarnowianki. Dziewięć zdobytych punktów, pozwoliło koszykarkom z Tarnowa na zejście do szatni z czternastopunktowym prowadzeniem.

Trzecia kwarta była prawdziwym popisem zespołu z Tarnowa. Zaczęła się ona od pięciu punktów Zuzanny Piwkowskiej. W odpowiedzi trafiła Wiktoria Faryj (45-28 w 23 min), ale były to jedyne punkty zdobyte przez rzeszowianki w tej części meczu. Siedem punktów Julii Hatalskiej (na zdjęciu) oraz trafienia Zuzanny Piwkowskiej, Aleksandry Kopacz i Sylwii Słowik, spowodowały natomiast, że po trzydziestu minutach tarnowianki wygrywały już 58-28.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od dwóch trafień Aleksandry Klimas i rzutów wolnych wykorzystanych przez Deborę Sajdak-Malec. Efekt tego był taki, że w 33 min na tablicy pojawił się rezultat 28-64. Cztery minuty później, Pałac wygrywał 66-34. W ostatnich fragmentach spotkania tarnowianki dwukrotnie trafiły za trzy punkty (Aleksandra Klimas i Julia Hatalska) oraz wykorzystały trzy z sześciu rzutów wolnych, zwyciężając ostatecznie różnicą 41 punktów.

MKS Pałac Młodzieży: Julia Hatalska 16 (2x3), Aleksandra Klimas 15 (3x3), Zuzanna Piwkowska 15, Kinga Jaworska 8, Sabina Stygar 5, Aleksandra Kopacz 4, Emilia Wawrzon 4, Paulina Liszka 3, Debora Sajdak-Malec 2 (1x3), Sylwia Słowik 2, Weronika Węglarz 1, Karolina Korcyl 0.