Wysoka wygrana futsalistów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana futsalistów Unii

W szóstej kolejce spotkań o punkty w południowej grupie pierwszej ligi futsalu, tarnowska Unia zmierzyła się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z Futsalem Nowiny. Tarnowianie wygrali ten pojedynek 8-2 (4-1), umacniając się na drugim miejscu w tabeli.

Mecz pierwszej ligi futsalu: Unia Tarnów - Futsal Nowiny

Mecz rozpoczął się zdecydowanie nie po myśli tarnowian, w 4 min jego wynik otworzył bowiem kapitan gości, Arkadiusz Lekki. Kolejne trafienia były jednak dziełem futsalistów „Jaskółek”. Dwie minuty później do remisu doprowadził Szymon Adamski, który w 11 min wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Przed przerwą dwukrotnie (13 min oraz 19 min) na listę strzelców wpisał się jeszcze Wojciech Przybył, stąd też do szatni oba zespoły zeszły przy trzybramkowym prowadzeniu Unii.

W 28 min, strzegący bramki Unii, Jakub Wałach, wykorzystał fakt, że goście grali z „lotnym” bramkarzem i uderzeniem do pustej bramki podwyższył prowadzenie Unii. Minutę później, po trafieniu Pawła Markowicza było wprawdzie 5-2, ale w 33 min czterobramkowe prowadzenie naszego zespołu przywrócił po podaniu Szymona Adamskiego, Dawid Sojda. W końcówce spotkania bramki dla naszego zespołu zdobyli jeszcze Konrad Stańczyk (34 min) oraz Mateusz Mroczka (37 min).

Unia: Jakub Wałach 1 – Wojciech Przybył 2, Mateusz Mroczka 1, Konrad Podobiński, Dominik Wardzała oraz Szymon Adamski 2, Dawid Sojda 1, Konrad Stańczyk 1, Damian Chudyba, Konrad Fryś, Robert Ślęczka, Filip Świderski, Mateusz Waryłkiewicz.