Wysoka wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii z wiceliderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana koszykarzy MUKS 1811 Unii z wiceliderem

W ostatnim w tym sezonie domowym meczu trzeciej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów pokonali w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, wicelidera, AGH Koronę Kraków 120-90 (27-29, 36-26, 26-9, 31-26). Tym samym tarnowianie nie tylko ustanowili swój tegosezonowy rekord strzelecki, ale zakończyli rozgrywki z kompletem dziesięciu wygranych w swojej hali.

Mecz trzeciej ligi koszykówki mężczyzn: MUKS 1811 Unia Tarnów - AGH Korona Kraków

Mecz rozpoczął się od „trójki” Damiana Dyrdy, na którą pięcioma punktami odpowiedział Dawid Szewczyk. W 2 min po trzypunktowym rzucie Dawida Biegonia, krakowianie prowadzili 8-5, a trzy minuty później po kolejnym trafieniu tego zawodnika, 14-12. Seria celnych rzutów gospodarzy, spowodowała, że w 6 min było 20-14, minutę później przewaga MUKS 1811 Unii zmalała jednak do jednego punktu (20-19). Na nieco ponad dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty nasz zespół prowadził 25-23, ostatecznie po dziesięciu minutach przegrywał jednak różnicą dwóch „oczek”.

W 13 min notowano wynik 32-31. Zmienić go mógł Miłosz Matyja, ale nie wykorzystał czterech z rzędu rzutów wolnych. W odpowiedzi dwanaście punktów zdobyli tarnowianie (połowa z nich była dziełem Dawida Szewczyka) i w 15 min po trafieniu z linii rzutów wolnych Dawida Łazarza, nasz zespół prowadził 44-31. Minutę później po „trójce” tego zawodnika przewaga MUKS 1811 Unii wzrosła do piętnastu punktów (49-34), a w 17 min Jacek Sulowski doprowadził do wyniku 52-36. Kolejne siedem punktów rzucili gracze AGH Korony i w 18 min na tablicy pojawił się rezultat 52-43. Na początku ostatniej minuty pierwszej połowy za trzy punkty trafił Jacek Sulowski i zespół grającego trenera Dominika Niemczury prowadził 61-47. Dwa trafienia gości zza linii 6.75 m, zmniejszyły jednak rozmiary tej przewagi do ośmiu punktów (63-55).

Druga połowa rozpoczęła się od celnego rzutu Dominika Korbiela, potem w hali Miejskiego Domu Sportu zdecydowanie przeważali jednak gospodarze. W 23 min wygrywali oni 73-57, a dziesięciopunktową serię rozpoczął i zakończył Dawid Szewczyk. W kolejnych minutach trzeciej kwarty, tarnowianie systematycznie powiększali dzielący oba zespoły dystans (krakowianie jeszcze tylko dwukrotnie w tej części meczu trafili z gry) i po trzydziestu minutach wygrywali już 89-64.

Po dwóch minutach gry w ostatniej kwarcie, Andrzej Schabowski powiększył przewagę MUKS 1811 Unii do 27 punktów (93-66). Minutę później było 93-73, ale jeszcze w tej samej minucie Daniel Stawarski doprowadził do rezultatu 96-73. Setny punkt dla naszej drużyny zdobył w 35 min Paweł Zaczkiewicz, po którego rzucie wolnym na tablicy pojawił się wynik 100-78. W następnych minutach osiem punktów dla gości zdobył Dawid Biegoń (dwukrotnie trafiając za trzy punkty), a tarnowianie praktycznie nie mylili się z linii rzutów wolnych. Skutek tego był taki, że w 38 min było 107-86. W końcowych fragmentach, tarnowianie powiększyli dystans do trzydziestu punktów, a wynik ustalił Michał Walnik, trafiając z linii rzutów wolnych.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 21 (2x3), Dawid Szewczyk 21 (1x3, Dominik Niemczura 16, Dawid Łazarz 12 (1x3), Michał Moskal 12 (2x3), Paweł Zaczkiewicz 12 (1x3), Andrzej Schabowski 11 (1x3), Adrian Boduch 6, Michał Walnik 5, Piotr Badełek 2, Daniel Stawarski 2.