Wysoka wygrana na koniec ligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana na koniec ligi

W ostatnim meczu koszykarskiej ligi juniorów starszych, prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza ekipa MUKS 1811 Unii Tarnów pokonała u siebie 111-69 (36-16, 29-15, 22-15, 24-23) Koronę 1919 Kraków. Tym samym tarnowianie zapewnili sobie awans do rozgrywek centralnych. O tym czy uzyskają go z pierwszego czy z drugiego miejsca zadecydują ostatnie dwa spotkania AZS UJK Kielce.

Mecz koszykarskiej ligi juniorów: MUKS 1811 Unia Tarnów - Korona 1919 Kraków

Wczorajsze spotkanie w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy w 1 min prowadzili 5-0, minutę później 12-2, a w 5 min 20-4. W tym czasie gospodarze czterokrotnie trafili za trzy punkty, a liderem w ofensywie był zdobywca 11 punktów (w tym trzy „trójki”), Piotr Korczyński. W drugiej części tej kwarty gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. W 9 min na tablicy widniał wynik 31-16. Siódme trafienie zza linii 6.75 m – jego autorem był Mikołaj Wróbel – oraz punkty Piotra Korczyńskiego, spowodowały jednak, że po dziesięciu minutach nasz zespół prowadził różnicą 20 „oczek”.

Druga kwarta rozpoczęła się od celnego rzutu rywali, ale w 14 min Korona przegrywała 18-49. Cztery minuty później krakowianie zmniejszyli nieco dzielący oba zespoły dystans (28-53). W końcówce pierwszej połowy znów zdecydowanie skuteczniejsi byli jednak koszykarze MUKS 1811 Unii, którzy do przerwy prowadzili 65-31.

W 23 min na tablicy pojawił się wynik 65-37. Minutę później było jednak 70-37, a w 28 min po dwóch z rzędu trafieniach Igora Szczerby tarnowianie mieli ponad dwa razy więcej punktów od przyjezdnych (85-42). Po trzydziestu minutach zespół trenera Łukasza Stawarza wygrywał natomiast 87-46.

Pierwsze minuty ostatniej kwarty przyniosły trzypunktowe rzuty Szymona Witka i Adriana Szumlańskiego, w 33 min po akcji Rodiona Plekhanova było 95-46. Kolejny fragment meczu należał zdecydowanie do krakowian, stąd też w 26 min zrobiło się 95-61. W ostatnich minutach nasz zespół zdobył dwa razy więcej punktów od rywala, zwyciężając ostatecznie różnicą ponad 40 punktów. Autorem setnego punktu dla MUKS 1811 Unii był Kacper Maziarz, po którego rzucie w 27 min było 100-63. Warto podkreślić, że tarnowianie aż 19 razy trafili za trzy punkty, a najlepszy pod tym względem okazał się Piotr Korczyński, notując 9 „trójek” i zdobywając 46 punktów.

MUKS 1811 Unia: Piotr Korczyński 46 (9x3), Mikołaj Wróbel 15 (3x3), Igor Szczerba 11 (1x3), Adrian Szumlański 9 (3x3), Kacper Maziarz 7, Szymon Skrzypek 7 (1x3), Szymon Witek 6 (2x3), Kacper Janik 4, Igor Michalski 4, Rodion Plekhanov 2, Szymon Hajdo 0, Oskar Tomasik 0.

***

Była to dziewiąta wygrana drużyny trenera Łukasza Stawarza, która przegrała jedynie trzy mecze wyjazdowe: 101-108 z UKS Regis Wieliczka (po dogrywce), 91-94 z AZS UJK Kielce i 86-109 z Wisłą II Kraków.  Barwy tarnowskiego klubu reprezentowało 16 zawodników: Mikołaj Wróbel 322 (w 12 meczach), Piotr Korczyński 258 (11), Igor Michalski 185 (11), Adrian Szumlański 143 (12), Igor Szczerba 65 (12), Jakub Więckowski 39 (2), Kacper Maziarz 35 (11), Dominik Podraza 27 (11), Szymon Skrzypek 14 (11), Szymon Witek 12 (6), Kacper Janik 6 (6), Rodion Plekhanov 6 (5), Nikodem Badełek 2 (2), Szymon Hajdo 0 (1), Jakub Kocan 0 (1) oraz Oskar Tomasik 0 (1).