Wysoka wygrana na koniec okresu przygotowawczego - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana na koniec okresu przygotowawczego

W ostatnim sparingu przed nowym sezonem PGNiG Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzyli się wczoraj w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z występującą w Lidze Centralnej (zaplecze PGNiG Superligi), Padwą Zamość. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną gospodarzy, którzy wysokie zwycięstwo zapewnili sobie jednak dopiero w drugiej połowie.

Sparingowy mecz piłki ręcznej: Grupa Azoty Unia Tarnów - Padwa Zamość

Po wyrównanym początku spotkania (2-2 w 5 min), w kolejnych minutach zdecydowanie więcej z gry miała „siódemka” trenera Patrika Liljestranda. Skutek tego był taki, że w 10 min Grupa Azoty Unia prowadziła 7-2. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy, Padwa zmniejszyła straty do dwóch bramek (11-9), a w 27 min nasz zespół wygrywał tylko 11-10. Końcówka pierwszej odsłony przyniosła już tylko kosmetyczną zmianę rezultatu i na przerwę oba zespoły zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu Grupy Azoty Unii.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki gości, ale w 35 min było już 17-13 dla zespołu z Tarnowa. Dziesięć minut później przewaga naszej drużyny wzrosła do sześciu bramek (22-16). W końcowym kwadransie wyższość Grupy Azoty Unii była jeszcze bardziej zdecydowana i mecz zakończył się rezultatem 36-24 dla „siódemki” z Tarnowa.

Bramki dla Grupy Azoty Unii zdobyli: Mateusz Wojdan 6, Aliaksandr Bushkou 5, Rennosuke Tokuda 5, Wojciech Dadej 4, Taras Minotskyi 4, Łukasz Kużdeba 3, Jakub Sikora 3, Przemysław Mrozowicz 2, Shuichi Yoshida 2, Keisuke Matsuura 1, Aleksander Pinda 1.