Wysoka wygrana na początek drugiej rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana na początek drugiej rundy

Od wysokiej wygranej rozpoczęła rundę rewanżową małopolsko-śląskiej grupy trzeciej ligi piłki ręcznej, trenowana przez Marcina Janasa druga drużyna Grupy Azoty Tarnów. W meczu rozegranym w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23, gospodarze pokonali Grom Jasienica 36-21 (17-11).

Goście jedynie na samym początku nawiązali równorzędną walkę z naszą „siódemką”. W 1 min po rzucie Mariusza Jopka wygrywali 1-0, a dwie minuty później rzut karny wykorzystany przez Radosława Siudę dał im prowadzenie 2-1. Trafienie Patryka Majchera oraz bramki Przemysława Mądela i Oskara Klamrzyńskiego (po dwie), spowodowały, że w 8 min Grupa Azoty II prowadziła 6-2. Pięć minut później po drugim tego dnia rzucie karnym wykorzystanym przez Radosława Siudę zrobiło się 8-7, ale w 24 min Konrad Wątroba doprowadził do rezultatu 13-9. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy, po dwóch trafieniach Igora Mroza i rzucie z siedmiu metrów Oskara Klamrzyńskiego przewaga gospodarzy wzrosła do sześciu bramek (16-10). Z takim właśnie prowadzeniem podopieczni trenera Marcina Janasa zakończyli pierwszą część niedzielnego spotkania.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy w 34 min po drugim w tej części meczu rzucie karnym wykorzystanym przez Oskara Klamrzyńskiego, wygrywali już 21-11. Kolejne minuty przebiegały pod znakiem wymiany celnych rzutów i w 44 min notowano rezultat 27-16. Sześć minut później było 30-18. W 53 min dzięki trafieniom Igora Mroza i Kacpra Kamysza oraz rzutowi karnemu Michała Łabno, „siódemka” trenera Marcina Janasa wygrywała natomiast 33-18. W końcowych minutach oba zespoły zanotowały jeszcze po trzy trafienia i mecz zakończył się piętnastobramkowym zwycięstwem Grupy Azoty II.

Grupa Azoty II: Mateusz Chłopek, Jakub Hołda, Szczepan Mortek – Igor Mróz 12, Oskar Klamrzyński 7, Patryk Kwarciński 5, Przemysław Mądel 5, Michał Łabno 2, Kacper Kamysz 1, Patryk Majcher 1, Grzegorz Piska 1, Szymon Wajda 1, Konrad Wątroba 1, Konrad Zając.