Wysoka wygrana na pożegnanie z kibicami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana na pożegnanie z kibicami

W ostatnim w tym sezonie ligowym meczu przed swoją publicznością, drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonały w hali przy ul. Gumniskiej MLKS Rzeszów 64-40 (21-7, 14-13, 18-13, 11-7). Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek, tarnowianki zajmują drugie miejsce w tabeli.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka rozpoczęły to spotkanie z dużym animuszem i w 4 min po czterech z rzędu punktach Kingi Jaworskiej prowadziły 16-0. W dalszej części pierwszej kwarty gra była zdecydowanie bardziej wyrównana i po dziesięciu minutach tarnowianki prowadziły różnicą 14 „oczek”.

W pierwszej połowie drugiej kwarty, punkty dla tarnowianek zdobywała tylko Aleksandra Klimas. W 15 min po trzecim jej w tej odsłonie trafieniu było 28-12. Minutę później rzeszowianki zmniejszyły straty do jedenastu „oczek” (28-17). Końcówkę pierwszej połowy przegrały jednak 3-7 i do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 35-20 dla Pałacu.

Po minucie gry po przerwie i „trójce” Kingi Jaworskiej, gospodynie miały dwa razy więcej punktów od rywalek (40-20). Kolejne minuty należały do przyjezdnych i po trzech akcjach Yevhenii Renhevych oraz trzypunktowym rzucie Amelii Wesołowskiej, w 26 min MLKS przegrywał tylko 29-40. Na początku 29 min notowano wynik 45-33. Końcówkę tej kwarty, tarnowianki wygrały jednak – dzięki rzutom Aleksandry Klimas i Julii Hatalskiej – 8-0 i po trzydziestu minutach prowadziły 53-33.

W 36 min do kosza trafiła Emilia Wawrzon i przewaga zespołu trenera Krzysztofa Wawrzonka wzrosła do 27 „oczek” (60-33). Cztery minuty później tarnowianki prowadziły natomiast 64-37. W końcówce rywalkom udało się osiągnąć granicę 40 zdobytych punktów i mecz zakończył się 24-punktową wygraną Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży: Aleksandra Klimas 15 (3x3), Julia Hatalska 13 (1x3), Kinga Jaworska 11 (1x3), Paulina Liszka 8, Weronika Węglarz 6, Zuzanna Piwkowska 5 (1x3), Emilia Wawrzon 4, Sabina Stygar 2, Aleksandra Kopacz 0, Karolina Korcyl 0, Sylwia Słowik 0.