Wysoka wygrana na zakończenie rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana na zakończenie rundy

Na zakończenie pierwszej rundy zasadniczej fazy rozgrywek w drugiej lidze kobiet, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów pewnie pokonały w swojej hali MLKS-MOS Rzeszów (po przerwie przyjezdne zdobyły tylko dziesięć punktów). Piąta już w tej rundzie wygrana dała podopiecznym trenera Krzysztofa Wawrzonka drugą lokatę na półmetku rozgrywek.

Mecz koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - MLKS-MOS Rzeszów

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodyń, które w 3 min po dwóch rzutach Pauliny Liszki prowadziły już 5-0. Trafienia Magdaleny Maksymowicz i Debory Sajdak-Malec spowodowały, że dwie minuty później było 12-2. W odpowiedzi cztery punkty zdobyły wprawdzie rzeszowianki, ale kolejny fragment meczu Pałac wygrał 9-0 i w 10 min po rzucie wolnym Gabrieli Ramian wygrywał już 21-6.

Po trzech minutach gry w drugiej kwarcie było 27-13. Kolejne minuty przyniosły nieskuteczną grę z obu stron. Jako pierwsze z tego strzeleckiego marazmu otrząsnęły się przyjezdne i w 17 min Pałac prowadził tylko 27-19. Minutę później przewaga tarnowianek zmalała nawet do sześciu punktów (29-23), akcja 2+1 oraz kolejne trafienie Pauliny Liszki przywróciły jednak ponad dziesięciopunktowe prowadzenie naszej drużyny. Ostatnie w tej kwarcie punkty zdobyła Emilia Śląska – dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych – i do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 34-25 dla Pałacu.

W 24 min ekipa trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadziła jeszcze tylko 37-29. Potem tarnowianki zdobyły jednak siedemnaście punktów, nie tracąc żadnego i po trzech rzutach wolnych Kornelii Jaworskiej wygrywały 54-29. Wynik po trzydziestu minutach – 54-32 – ustaliła trzypunktowym rzutem Lidia Otręba, było to trzecie w tej kwarcie trafienie rzeszowianek.

Jeszcze lepiej zagrały w obronie tarnowianki w końcowych dziesięciu minutach, w których pozwoliły przeciwniczkom na zdobycie tylko trzech punktów. Czwarta kwarta rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów wolnych Gabrieli Ramian. Chwilę później trafiła Barbara Śmiertka i w 33 min na tablicy pojawił się wynik 58-32. W 35 min było 60-35 i do końca meczu punkty zdobywały już tylko koszykarki MKS Pałac Młodzieży, w których szeregach najskuteczniejsza w tym fragmencie spotkania była Kinga Jaworska (6 pkt.). Ostatecznie tarnowianki wygrały ten pojedynek 69-35 (21-8, 13-17, 20-7, 15-3).

MKS Pałac Młodzieży: Kinga Jaworska 15, Magdalena Maksymowicz 15 (1x3), Paulina Liszka 12 (1x3), Gabriela Ramian 7, Kornelia Jaworska 6, Debora Sajdak-Malec 6, Katarzyna Śmiertka 4, Barbara Śmiertka 2, Gabriela Wajda 2, Aleksandra Kopacz 0, Sylwia Słowik 0.