Wysoka wygrana na zakończenie rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana na zakończenie rundy

Bardzo efektownym zwycięstwem zakończyli pierwszą rundę Orlen Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów. W domowym meczu trzynastej serii, „siódemka” trenera Marcina Janasa rozbiła Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, zwyciężając 32-24 (21-9). Wygrana ta pozwoliła im na awans na ósme miejsce w tabeli.

Mecz PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy. W 3 min po rzucie Michała Słupskiego „Jaskółki” prowadziły 2-0, a siedem minut później po czterobramkowej serii tarnowian zakończonej trafieniem Aliaksandra Bushkou było 6-1. Dwie z rzędu bramki Pawła Podsiadły pozwoliły natomiast Grupie Azoty Unii na powiększenie przewagi do sześciu „oczek” (8-2). Między 18 a 24 minutą gospodarze zdobyli siedem bramek nie tracąc żadnej – po dwie z nich rzucili Paweł Podsiadło, Michał Słupski oraz Łukasz Kucharzyk – i na tablicy pojawił się rezultat 16-4. Końcówka pierwszej połowy przyniosła już wyrównaną grę, kończąc się dwunastobramkową wygraną zespołu z Tarnowa.

Druga połowa rozpoczęła się od niewykorzystanego przez Marcela Zdobylaka rzutu karnego i bramki Patryka Grzesika. W odpowiedzi trzykrotnie trafili jednak  tarnowianie i w 36 min Jakub Adamski doprowadził do stanu 24-10. Na kwadrans przed końcem „siódemka” trenera Marcina Janasa wygrywała 27-14, cztery minuty później po akcji Marcina Szopy było natomiast 27-18. Po fragmencie gry bramka za bramkę, w 54 min Jakub Sikora doprowadził do wyniku 30-20. Trzy minuty później Marcin Szopa nie pomylił się z siedmiu metrów i było 30-22. Tę ośmiobramkową przewagę tarnowianie dowieźli do końca spotkania.

Najlepszym zawodnikiem spotkania uznany został Patryk Małecki. Tarnowski bramkarz zakończył mecz ze skutecznością 39 proc., broniąc 13 z 33 strzałów oddanych przez rywali.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Jakub Wysocki – Jakub Adamski 5, Vladyslav Parovinchak 5, Paweł Podsiadło 5, Dzmitry Smolikau 4, Aliaksandr Bushkou 3, Michał Słupski 3, Łukasz Kucharzyk 2, Albert Sanek 2, Przemysław Mrozowicz 1, Jakub Sikora 1, Marcel Zdobylak 1, Korneliusz Małek, Konrad Wątroba.