Wysoka wygrana piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

W dwudziestej szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, SPR PWSZ Tarnów zmierzył się w swojej hali z zamykającym tabelę Viretem CMC Zawiercie. Zgodnie z przewidywaniami był to mecz do jednej bramki; tarnowianie pokonali grającego w bardzo odmłodzonym składzie rywala 40-25 (20-12).

W początkowych minutach gospodarze zagrali bardzo nieskutecznie i w 13 min po czwartej już tego dnia bramce Łukasza Szymańskiego przegrywali 4-5. Minutę później do remisu doprowadził Marcin Wajda, a w 16 min po dwóch golach Michała Kubisztala, podopieczni trenera Ryszarda Tabora prowadzili 7-5. W odpowiedzi trafił wprawdzie Marcin Kurzawa, ale w 21 min po akcji Alberta Sanka na tablicy pojawił się wynik 12-6. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy było 17-9. Minutę później po trzech trafieniach, zajmującego drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców, Łukasza Szymańskiego, goście zmniejszyli straty do pięciu „oczek” (17-12). Dwie bramki Kamila Drobieckiego i gol Marcina Wajdy przywróciły jednak ośmiobramkowe prowadzenie SPR PWSZ.

Po zmianie stron pierwszą bramkę zdobyli wprawdzie goście, ale w 34 min po akcji Damiana Misiewicza przewaga tarnowian wzrosła do dziesięciu trafień (23-13). Po okresie gry bramka za bramkę, w 47 min SPR PWSZ prowadził 31-21. Rzuty Łukasza Nowaka i Damiana Misiewicza pozwoliły gospodarzom na doprowadzenie minutę później do rezultatu 33-21. Potem rozpoczął się kilkuminutowy popis Filipa Frycza. Zdobył on cztery bramki z rzędu (jest to tym bardziej godne podkreślenia, że przed tym meczem miał w dorobku cztery trafienia), doprowadzając w 53 min do stanu 37-21. Minutę później po kolejnej akcji Filipa Frycza było 39-22. W odpowiedzi trzykrotnie trafili rywale, ale ostatnie słowo należało do szczypiornistów SPR PWSZ, a konkretnie do Damiana Misiewicza, który w 59 min ustalił wynik meczu.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Piotr Sądowicz, Filip Jastrząb – Damian Misiewicz 7, Kamil Drobiecki 6, Marcin Wajda 6, Filip Frycz 5, Michał Kubisztal 5, Daniel Dutka 2, Emilian Jewuła 2, Krzysztof Mogielnicki 2, Albert Sanek 2, Jakub Spieszny 2, Łukasz Nowak 1, Jakub Kowalik, Bartosz Niemiec.