Wysoka wygrana w zaległym meczu koszykarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka wygrana w zaległym meczu koszykarzy

W zaległym spotkaniu trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, ekipa Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Resan AZS Politechnika Rzeszowska. Mecz zakończył się wynikiem 103-62 (31-10, 25-14, 15-25, 32-13) dla zespołu trenera Łukasza Stawarza.

Koszykarze Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów

Pierwsze punkty zdobyli wprawdzie - za sprawą Filipa Misia – goście, ale w 4 min po rzucie Mateusza Baziaka było 17-2. Dwie minuty później jeden rzut wolny wykorzystał Mikołaj Wróbel (był to już jego jedenasty punkt) i na tablicy pojawił się rezultat 26-4. Ostatecznie pierwszą kwartę tarnowianie zakończyli z przewagą 21 punktów.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej kwarcie i „trójce” Adriana Boducha gospodarze wygrywali 36-10. Kolejny fragment spotkania przyniósł wyrównaną grę i w 17 min notowano rezultat 44-20. Minutę później po trafieniu Andrzeja Schabowskiego przewaga Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów osiągnęła rozmiary 33 „oczek” (53-20). Do przerwy nasz zespół prowadził natomiast 56-24.

Trzecia kwarta należała do zespołu z Podkarpacia. W początkowej fazie tej części meczu na trafienie gospodarzy, rzeszowianie odpowiadali dwoma celnymi rzutami. Efekt tego był taki, że w 27 min notowano rezultat 62-37. Minutę później po serii trzech trafień Maksymiliana Rokosza było natomiast 63-42. Końcówka tej odsłony była już wyrównana, m.in. dzięki dwóm rzutom za trzy punkty Michała Moskala, i po trzydziestu minutach zespół trenera Łukasza Stawarza prowadził 71-49.

Ostatnia część meczu rozpoczęła się od kolejnych punktów Michała Moskala i trójki Dominika Niemczury, po których tarnowianie wygrywali 76-49. W 34 min po trzecim w tej kwarcie trafieniu Dominika Niemczury było 85-53, a trzy minuty później gospodarze prowadzili 91-62. Końcówka spotkania należała zdecydowanie do Zeltrans MUKS 1811 Unii. Za sprawą akcji 2+1 Mikołaja Wróbla i 7 punktów Andrzeja Schabowskiego, w 39 min na tablicy pojawił się wynik 101-62 (setny punkt zdobył Andrzej Schabowski), a wygraną naszej drużyny przypieczętował Paweł Zaczkiewicz. Warto dodać, że tarnowianie zanotowali w tym meczu 14 „trójek”, a zza linii 6.75 m trafiało aż ośmiu koszykarzy Zeltrans MUKS 1811 Unii.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Andrzej Schabowski 19 (2x3), Michał Moskal 18 (4x3), Mikołaj Wróbel 16 (2x3), Paweł Zaczkiewicz 12 (2x3), Dominik Niemczura 11 (1x3), Mateusz Baziak 10 (1x3), Adrian Boduch 5 (1x3), Michał Walnik 4, Mikołaj Stec 3, Adrian Szumlański 3 (1x3), Igor Szczerba 2, Szymon Skrzypek 0.