Wysoka zaległa wygrana rezerw Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka zaległa wygrana rezerw Grupy Azoty Unii

W zaległym spotkaniu siódmej kolejki, prowadzona przez trenera Dawida Ciochonia, „siódemka” Grupy Azoty Unii II Tarnów, zmierzyła się w hali Szkoły Podstawowej nr 23 Tarnów z KS Bystra. Gospodarze wygrali ten pojedynek 34-20 (19-13), umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

W akcji Mateusz Hoim

Początek spotkania nie wskazywał na tak łatwą wygraną gospodarzy, którzy w 6 min przegrywali 2-3. Cztery minuty później, po trafieniu Kacpra Golca, było już jednak 6-3. W 18 min przyjezdni zbliżyli się wprawdzie na dystans jednego trafienia (9-8), ale po akcji Sebastiana Kuli przegrywali 8-11 (19 min). W 21 min na tablicy pojawił się wynik 13-9, a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy, po kolejnym trafieniu Kacpra Golca było 16-10. Sześciobramkową przewagę utrzymali tarnowianie do końca pierwszej połowy.

Po przerwie, mówiąc kolokwialnie, drużyna z Bystrej została w szatni. Goście stracili bowiem dziesięć bramek z rzędu i w 47 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Sebastiana Kulę przegrywali 13-29. Sześć minut później było 30-16, ale w 57 min po dwóch z rzędu trafieniach Mateusza Hoima (na zdjęciu) notowano rezultat 33-16. W końcówce goście zmniejszyli nieco rozmiary porażki, przegrywając ostatecznie różnicą 14 bramek. Przegrana ta mogła być znacznie niższa, ale zespół z Bystrej nie wykorzystał aż pięciu z dziewięciu rzutów karnych.

Grupa Azoty Unia II: Szymon Bućko, Jakub Hołda - Mateusz Hoim 6, Sebastian Kula 5, Jakub Basierak 4, Kacper Golec 4, Mateusz Śmieszek 4, Dawid Chudyka 3, Klaudiusz Kasprzyk 3, Jakub Pogonowski 3, Radosław Musiał 1, Maciej Pal 1, Kacper Bień, Jakub Wzorek, Kacper Zając.