Wysokie wygrane młodych piłkarzy ręcznych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysokie wygrane młodych piłkarzy ręcznych Pałacu

Bardzo efektowne zwycięstwa odniosły podczas weekendu „siódemki” juniorów, juniorów młodszych (pierwsza drużyna) oraz chłopców MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. O kolejne punkty wzbogaciły się także dziewczęta i druga drużyna juniorów młodszych Pałacu.

Juniorzy Pałacu podejmowali w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 drużynę UMKS Jedynka Myślenice. W 5 min po drugim trafieniu Maksymiliana Grzesika gospodarze prowadzili 3-0, pięć minut później po akcji Patryka Kwarcińskiego ich przewaga wzrosła do pięciu „oczek” (6-1). W 17 min podopieczni trenera Bartosza Bommersbacha wygrywali już 11-3 (ostatnie dwie bramki rzucił Przemysław Mądel). W odpowiedzi na czwarte trafienie rywali zdobyli natomiast sześć bramek z rzędu, doprowadzając w 24 min stanu 17-4. Po wyrównanych końcowych minutach, na przerwę obie „siódemki” zeszły przy dwunastobramkowym prowadzeniu MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W pierwszych minutach drugiej połowy tarnowianie systematycznie powiększali przewagę, która w 50 min po rzucie Oskara Klamrzyńskiego osiągnęła rozmiary dwudziestu „oczek” (35-15). Na cztery minuty przed końcem Pałac prowadził nawet 40-18, w końcówce stracił jednak trzy bramki i zwyciężył 40-21 (20-8)

MKS PM MPEC: Kacper Słowik, Krzysztof Ocytko, Jakub Hołda – Przemysław Mądel 9, Maksymilian Grzesik 7, Oskar Klamrzyński 5, Patryk Kwarciński 5, Jakub Basierak 2, Szymon Porębski 2, Karol Płaneta 1, Piotr Ślęczkowski 1, Jakub Kuta, Filip Mądel, Konrad Sanek.

Jeszcze efektowniejsze zwycięstwo odniosła grająca w swojej hali pierwsza „siódemka” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Ekipa trenera Marcina Janasa pokonała MOSiR Bochnia 41-20 (24-11). Gospodarze od samego początku dominowali na boisku. W 5 min prowadzili już 5-0, cztery minuty później po rzucie Patryka Majchera na tablicy pojawił się natomiast wynik 10-2. W kolejnych minutach bochnianie zmniejszyli nieco straty i w 18 min przegrywali 8-14, w końcówce pierwsze połowy tarnowianie zdobyli jednak dziesięć bramek, tracąc tylko trzy. W pierwszym kwadransie po zmianie stron na boisku trwała wyrównana walka i w 45 min podopieczni trenera Marcina Janasa prowadzili 31-17. Potem powtórzyła się historia z pierwszej połowy. Końcowy fragment wygrany przez tarnowian 10-3 dał im zwycięstwo różnicą dwudziestu jeden bramek.

MKS PM MPEC: Szczepan Mortek, Jakub Hołda – Szymon Porębski 10, Oskar Klamrzyński 7, Patryk Majcher 6, Przemysław Mądel 5, Patryk Kwarciński 4, Michał Mucha 4, Filip Mróz 3, Kacper Kamysz 2.

O dwa punkty wzbogaciła się także druga drużyna juniorów młodszych Pałacu. Mimo gry w ośmioosobowym tylko składzie, podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego pokonali u siebie 25-21 (10-11) UMKS Jedynka Myślenice. Po akcjach Szymona Wajdy i Jakuba Sikory, w 2 min było 2-0 dla Pałacu. Kolejne minuty należały zdecydowanie do przyjezdnych, którzy w 14 min prowadzili 5-2. W odpowiedzi czterokrotnie trafili tarnowianie i w 18 min na tablicy pojawił się wynik 6-5. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy 8-7 wygrywał z kolei zespół z Myślenic. W końcówce tej odsłony oba zespoły trafiały już na przemian i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową wygraną gości. Po czterech minutach gry po przerwie wzrosła ona do czterech „oczek” (10-14). W 41 min po rzucie Szymona Wajdy tarnowianie zbliżyli się na dystans jednego trafienia (14-15), ale dwie minuty później przegrywali 14-17, a w 47 min 16-19. Końcówka spotkania należała jednak zdecydowanie do szczypiornistów Pałacu. W 54 min po akcji Kamila Mruka wyszli oni na prowadzenie 21-19, aby w 60 min po dwóch z rzędu bramkach Jakuba Sikory powiększyć przewagę do pięciu trafień (25-20).

MKS PM MPEC: Mateusz Chłopek – Jakub Sikora 10, Szymon Wajda 6, Jakub Wzorek 6, Kacper Zając 2, Kamil Mruk 1, Jakub Pogonowski, Dominik Starzyk.

Atutu własnej hali nie wykorzystała natomiast prowadzona przez trenerkę Martę Świątek, drużyna młodziczek MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, której przeciwnikiem był UKS Sęp Wilczyska. W odpowiedzi na dwie bramki przyjezdnych, dwukrotnie trafiły także tarnowianki (2-2 w 4 min). Potem gospodynie ponownie odrobiły dwubramkową stratę, doprowadzając w 8 min do wyniku 5-5 (w obu przypadkach wyrównujące bramki zdobyła Monika Kopciuch). Przy stanie 6-6, zawodniczki UKS Sęp rzuciły jednak pięć bramek z rzędu i w 16 min prowadziły 11-6. Sześć minut później Magdalena Leśniak zmniejszyła straty Pałacu do trzech trafień (10-13), pierwsza połowa zakończyła się jednak sześciobramkową wygraną zespołu gości. W 36 min tarnowianki przegrywały 14-22, bramka Katarzyny Różyckiej oraz dwa trafienia Aleksandry Leśniak, pozwoliły im zmniejszyć straty do pięciu „oczek” (18-23 w 40 min). W końcowych minutach utrzymywała się oscylująca w granicach sześciu bramek przewaga przyjezdnych, które zwyciężyły 31-25 (16-10).

MKS PM MPEC: Róża Szczyrek – Katarzyna Różycka 8, Monika Kopciuch 5, Maja Gawlik 4, Magdalena Leśniak 4, Aleksandra Leśniak 3, Weronika Klich 1, Oliwia Bajgier, Aleksandra Czapla, Natalia Hajzler, Julia Iwaniec, Gabriela Janas, Natalia Nowak, Julia Wajda.

Trenowana przez Łukasza Szostaka drużyna dziewcząt MKS Pałac Młodzieży MPEC rywalizowała w sobotę w turnieju w Krakowie. W pierwszym meczu tarnowianki rozgromiły 19-3 (9-1) SPR II Olkusz. W dwóch kolejnych zmierzyły się z ekipami Kusego Kraków – z pierwszą drużyną przegrały 7-10 (2-5), drugą pokonały 15-5 (8-2).

MKS PM MPEC: Wiktoria Chrystyniak, Nikola Dudek – Oliwia Hołda 9, Patrycja Wentrych 9, Iga Łabędź 8, Aleksandra Czapla 6, Julia Wajda 4, Julia Kasprzykowska 1, Aleksandra Leśniak 1, Julia Leśniak 1, Izabela Pawłowska 1, Natalia Przeklasa 1, Oliwia Kozłowska, Amelia Maślanka, Lilianna Tai, Kamila Zając.

Występujące w klasie chłopców „siódemki” MKS Pałac Młodzieży MPEC, grały w niedzielę w zawodach w Skrzyszowie, odnosząc komplet zwycięstw. Pierwsza drużyna Pałacu, której szkoleniowcem jest Tomasz Ciapała pokonała 24-4 UKS TR Orawa oraz rozgromiła 25-1 LUKS Skrzyszów. Prowadzony przez trenera Pawła Peckę drugi zespół MKS PM MPEC zwyciężył natomiast 18-4 LUKS Skrzyszów oraz wygrał 19-9 z UKS TR Orawa.

MKS PM MPEC I: Szymon Bućko, Jakub Zakrzewski – Dawid Chudyka 16, Igor Bielko 8, Paweł Chłopek 8, Jan Wiśniewski 5, Jakub Plebanek 3, Jakub Solarz 3, Jakub Marzec 2, Sebastian Nowak 2, Maciej Wojdan 2, Damian Grudniewicz, Igor Kawa, Jakub Maślanka, Maciej Pal, Cyprian Więch.

MKS PM MPEC II: Michał Stec, Jakub Strzała – Jakub Firlej 10, Filip Klucznik 7, Tomasz Ziaja 7, Kacper Golec 5, Krystian Bielecki 2, Miłosz Głowacz 2, Kacper Marszołek 2, Bartosz Baut 1, Mikołaj Denisiuk 1, Paweł Białas, Kacper Jeż, Konrad Klucznik.