Wysokie wygrane „siódemek” młodziczek i młodzików - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysokie wygrane „siódemek” młodziczek i młodzików

Bardzo efektowne zwycięstwa odniosły drużyny MKS Pałac Młodzieży Tarnów, występujące w prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej rozgrywkach młodziczek i młodzików. Dziewczęta rozgromiły SPR II Olkusz, chłopcy wysoko pokonali swoich kolegów z drugiego zespołu.

W siódmej kolejce finałowej grupy Małopolskiej Ligi Młodzików w piłce ręcznej, w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 doszło do derbowego pojedynku dwóch zespołów MKS Pałac Młodzieży Tarnów (trenerem pierwszego jest Tomasz Ciapała, drugiego Paweł Pecka). W 4 min po drugiej bramce Jakuba Wzorka było 2-2, potem uwidoczniła się przewaga zawodników pierwszej „siódemki” (na zdjęciu). W 7 min prowadzili oni 5-2, a siedem minut później 10-3. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, MKS PM I wygrywał już różnicą dziewięciu bramek (14-5), a odsłona ta zakończyła się jego dziesięciobramkową przewagą. Jeszcze wyraźniejszą przewagę osiągnęli zawodnicy pierwszego zespołu Pałacu po zmianie stron, w 39 min Maciej Pal powiększył rozmiary prowadzenia MKS PM I do dwudziestu „oczek” (28-8). W dalszych minutach na bramkę zdobytą przez drugi zespół, gracze pierwszej drużyny odpowiadali trzema trafieniami, a wynik meczu na 39-14 (16-6) ustalił Jakub Wzorek.

MKS Pałac Młodzieży II: Michał Stec – Jakub Wzorek 4, Jakub Firlej 3, Filip Klucznik 2, Jakub Marzec 2, Alex Bouchahdane 1, Mikołaj Denisiuk 1, Kacper Jeż 1, Krystian Bielecki, Konrad Klucznik, Jakub Maślanka.

MKS Pałac Młodzieży I: Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Dawid Chudyka 9, Igor Bielko 7, Jakub Solarz 5, Jan Wiśniewski 5, Jakub Kupiec 3, Kacper Golec 2, Igor Kawa 2, Maciej Pal 2, Mateusz Śmieszek 2, Sebastian Nowak 1, Tomasz Ziaja 1, Paweł Chłopek, Jakub Plebanek, Wiktor Pudło.

Bardzo efektowne zwycięstwo odniosły także młodziczki Pałacu, które w wyjazdowym spotkaniu jedenastej kolejki rozgromiły drugi zespół SPR Olkusz. W 7 min po trafieniu Julii Wajdy, zespół trenowany przez Tomasza Śmieszka prowadził już 6-0. Między 11 a 22 minutą, tarnowianki zdobyły natomiast jedenaście bramek, tracąc tylko jedną i po dwóch z rzędu trafieniach Patrycji Wentrych wygrywały 19-3. Druga połowa rozpoczęła się od trafień duetu Julia Kasprzykowska – Oliwia Hołda i w 28 min na tablicy pojawił się rezultat 5-24. Dwie minuty później było 8-25, ale w 41 min przewaga tarnowskiej „siódemki” osiągnęła rozmiary 29 trafień (38-9). Chwilowy zryw olkuszanek pozwolił im na nieznaczne zmniejszenie strat (12-39 w 43 min), w końcówce znów zdecydowanie skuteczniejsze były jednak zawodniczki Pałacu, zwyciężając 47-13 (20-5).

MKS Pałac Młodzieży: Wiktoria Chrystyniak – Oliwia Hołda 11, Julia Leśniak 9, Julia Kasprzykowska 7, Aleksandra Leśniak 6, Patrycja Wentrych 5, Aleksandra Czapla 3, Oliwia Kozłowska 3, Julia Wajda 2, Liliana Tai 1, Karolina Chrobak, Nikola Czupryna, Amelia Maślanka, Wiktoria Ocłoń, Laura Podgórska, Kamila Zając.