Wysokie zwycięstwo na koniec sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysokie zwycięstwo na koniec sezonu

Efektowną wygraną w domowym meczu z ISWJ Wisła zakończyły sezon drugiej ligi region południe, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka sklasyfikowane zostały w gronie czternastu drużyn na szóstej pozycji.

Sobotni pojedynek od początku przebiegał pod dyktando koszykarek Pałacu, które miały o tyle ułatwione zadanie, że zespół z Wisły przyjechał do Tarnowa w pięcioosobowym zaledwie składzie. W 2 min po rzutach wolnych Debory Sajdak-Malec było 4-0, dwie minuty później Katarzyna Śmiertka doprowadziła do wyniku 8-3. W 5 min tarnowianki prowadziły wprawdzie tylko 10-7, ale po kolejnych dwóch minutach i trafieniach z linii rzutów wolnych Katarzyny Śmiertki, na tablicy pojawił się rezultat 14-7. W odpowiedzi na trafienie Laury Kotrys, tarnowianki zdobyły natomiast jedenaście punktów z rzędu i po rzucie, najskuteczniejszej w tym fragmencie spotkania, Kingi Jaworskiej, zakończyły pierwszą kwartę z szesnastopunktową przewagą.

Druga „ćwiartka” rozpoczęła się od jedynych tego dnia punktów Mai Gańczarczyk-Dec, potem rozpoczął się jednak strzelecki festiwal podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka. Koszykarki Pałacu zdobyły 24 (!) punkty z rzędu (serię tę rozpoczęła i zakończyła Gabriela Wajda) i w 19 min prowadziły 49-11. Siedem punktów zdobytych w końcówce pierwszej połowy przez Justynę Pilch, pozwoliło przyjezdnym na nieznaczne zmniejszenie strat i do przerwy Pałac wygrywał 53-18.

W 23 min po akcji Aleksandry Kopacz na tablicy pojawił się rezultat 59-18. W dalszych minutach trzeciej kwarty w hali przy ul. Gumniskiej trwała w miarę wyrównana walka. Największe w tej odsłonie rozmiary, przewaga tarnowianek osiągnęła w 29 min, gdy po rzucie Barbary Śmiertki Pałac wygrywał 73-28. Ostatnie w tej części meczu punkty zdobyła natomiast z linii rzutów wolnych Justyna Pilch i po trzydziestu minutach MKS PM wygrywał 73-30.

Po dwóch minutach gry w czwartej kwarcie było 77-33. Kolejny fragment spotkania przyniósł strzelecki pojedynek Kingi Jaworskiej z Justyną Pilch. Zakończył się on wynikiem 9-6 dla tarnowianki (obie zawodniczki zaliczyły w tym okresie po „trójce”), stąd też w 35 min notowano wynik 86-39. Dwie minuty później, dzięki udanym próbom Gabrieli Ramian z linii rzutów wolnych, Pałac wygrywał natomiast 94-39. Setny punkt dla naszego zespołu zdobyła w 39 min Gabriela Wajda, a dzięki punktom zdobytym w ostatniej minucie przez Sylwię Słowik, koszykarki Pałacu ustanowiły swój tegosezonowy rekord strzelecki (dotychczasowy, pochodzący z meczu z UKS Żak Nowy Sącz był o jedno „oczko” gorszy).

MKS Pałac Młodzieży: Kinga Jaworska 18 (1x3), Katarzyna Śmiertka 18, Gabriela Wajda 15 (1x3), Gabriela Ramian 13, Barbara Śmiertka 12 (1x3), Magdalena Maksymowicz 8, Debora Sajdak-Malec 6, Paulina Liszka 4, Emilia Bartoszek 4, Aleksandra Kopacz 4, Sylwia Słowik 2.